hava 36° Orta
DOLAR 32,5372 % % 0.06
EURO 35,0286 % % 0.38
GRAM ALTIN 2.434,19 % % -0,05
ÇEYREK A. 3.979,90 % % -0,05
BITCOIN 65.420,01 % 0.227
SON DAKİKA

Hekimlerden SGK İl Müdürü Canbolat’a Nezaket Ziyareti

Son Güncelleme :

01 Şubat 2017 - 23:27

/ 260 views kez okundu.
Hekimlerden SGK İl Müdürü Canbolat’a Nezaket Ziyareti

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey Üyesi Dr. Yaşar Ulutaş, Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. A.Erhan Özeren, ATO YK Üyesi Uzm. Dr. Selahattin Menteş ve İş Yeri Hekim Komisyonu Başkanı Dr. Ahmet Suntur, Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Adana İl Müdürü Bilal Canbolat’a nezaket ziyaretinde bulundu.


ADANA (GÜNEY HABER)-Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey Üyesi Dr. Yaşar Ulutaş, Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. A.Erhan Özeren, ATO YK Üyesi Uzm. Dr. Selahattin Menteş ve İş Yeri Hekim Komisyonu Başkanı Dr. Ahmet Suntur, Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Adana İl Müdürü Bilal Canbolat’a nezaket ziyaretinde bulundu.

DR. A. ERHAN ÖZEREN, “AMACIMIZ HEKİMLERİN MAĞDUR OLMAMASIDIR”

Tanışmak ve hekimlerin yaşadığı sorunların çözümü için Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Adana İl Müdürü Bilal Canbolat’a nezaket ziyaretinde bulunduklarını belirten Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. A. Erhan Özeren, “Bizler Adana Tabip Odası olarak tüm hekimleri temsil ediyoruz. Hekimlerin sorunlarına kanunlar çerçevesinde çözüm bulmak gibi görevlerimiz var. Tüm hekimleri kavrayan, kucaklayan bir yapı içerisindeyiz. Tabip Odası olarak bakış açımız bu yöndedir. Ziyaret nedenimizin biride ülke genelinde bazı illerde KHK’lar ile kamudan ihraç edilen hekimlere gerek işyeri hekimliği gerekse özel hastanelerde medulla sistemi ve provizyon verilmemesi üzerinden, hak kaybına uğradıklarını  bilmemizdir. İlimizde Hekimlerin hak kaybına uğramamaları için bu tarz başvuru olursa kanunlara uygun olarak yetkinizi kullanmanızı ve oluşabilecek bir hak kaybına engel olmanızı istemeye geldik. Amacımız hekimlerin mağdur olmamasıdır” dedi.

BİLAL CANBOLAT, “SGK’YI TEMEL YAPIDA MİRAS BIRAKMA ÇABASINDAYIZ”
Tabip Odası Yöneticilerinin ziyaretinden memnun olduğunu dile getiren Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Adana İl Müdürü Bilal Canbolat, “Öncelikle hoş geldiniz. Tabip odası olarak sizlerin mesleğinizin kalitesini arttırmaya yönelik faaliyetlerde bulunduğunuzun farkındayız. SGK olarak bizlerde halkımıza kaliteli hizmet sunmak istiyoruz. Sağlık hizmeti aldığımız kamu ve özel hastanelerde çalışan hekimlerimizden en iyi  hizmeti vermelerini bekliyoruz. Hekimlerimizin karşılaştığı sorunları kanunlar çerçevesinde çözme çabası içindeyiz. Biz ‘sosyal güvenliği’ çocuklarımıza miras bırakacağımız bir sistem olarak görülmesini istiyoruz. Kurumumuzun haklarını korumak asli görevlerimiz arasında olduğu gibi bugünden yarına sağlıklı, sarsılmaz, temel yapıda bir miras bırakma çabasındayız.” diye konuştu.