logo

29 Mart 2019

Korsan taksilere dikkat!

Adana’da korsan taksici sayısının her geçen gün biraz daha arttığını ileri süren taksici esnafı, korsan taksicilere yönelik denetimlerin arttırılmasını istiyor.

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana’da korsan taksici sayısının her geçen gün biraz daha arttığını ileri süren taksici esnafı, korsan taksicilere yönelik denetimlerin arttırılmasını istiyor. Otogar, gar, havaalanı ve hastane gibi tesislerin çevresinde bulunan korsan taksicilere her geçen gün yenilerinin eklendiğini iddia eden taksici esnafı, korsan taksiciler nedeniyle mağdur olduklarını söylüyor. Korsan taksicilere yönelik insanları uyaran taksici esnafı, insanların korsan taksilerde güvende olmadıklarını ileri sürdü.

Adana’da korsan taksicilere yönelik denetim yapılmasını isteyen Hasan Kumlu isimli taksici esnafı, “Adana’da tam manasıyla taksi kültürü yok. Çünkü dolmuş ve otobüslerin girmediği hemen hemen hiçbir sokak yok. Diğer taraftan korsan taksiciler de insanları zaman zaman olumsuz etkileyebiliyor. Herhangi bir vergileri olmadığı için bizden daha ucuza insanları taşıyabiliyorlar. Ayrıca durak veya başka biri tarafından alınan kararlara uyma zorunluluğu olmadığı için istedikleri zaman istedikleri yerlere gidip oralarda istedikleri kadar kalabiliyorlar. Yani nerede daha çok yolcu varsa orayı mesken tutuyorlar” dedi.

KORSAN TAKSİCİLER BİZİ MAĞDUR EDİYOR

Korsan taksicilere yönelik acilen önlemler alınması gerektiğini belirten Kumlu, “Korsan taksicilerin sayısı her geçen gün artıyor. Çünkü herhangi bir kayıtları, her hangi bir bağlı bulundukları yer olmadığı için istedikleri gibi dolaşıyorlar. Havaalanı, otogar veya hastane kapısı olsun her yerde varlar. İnsanları rahatsız edercesine ısrarlı bir şekilde araçlarına bindirmeye çalışıyorlar. İnsanlara ucuz fiyat söyleyip ikna etmeye çalışıyorlar. Bu da bizlerin işini zorlaştırıyor. Çünkü biz onlar kadar ucuza yolcu taşıyamayız. Çünkü hem taksimetre çalıştırma hem de vergi ödeme zorunluluğumuz var. Korsan taksiciden fiyat alanlar veya korsan taksiye binenler bizden de aynı fiyata kendilerini taşımamızı istiyorlar. Korsan taksiciler hem işimize ortak oluyor, hem de vatandaş ile bizi karşı karşıya getiriyor. Bu nedenle özellikle havaalanı, hastane ve otogar kapılarının sık sık yetkili makamlar tarafından denetlenmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Share
158 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.