Adana Güney Haber

Öğrenciler spot eşyalara daha çok ilgi gösteriyor

Öğrenciler spot eşyalara daha çok ilgi gösteriyor
8 views
18 Eylül 2019 - 1:52

Şehir dışından üniversite okumak için Adana’ya gelen ve ev kiralayan öğrencilerin yolu spot eşya satan mağazalara düşüyor. Daha uygun olduğu gerekçesiyle spot eşya satan mağazalara akın eden öğrenciler, spor eşya sektörünün de canlanmasına neden oldu.

(HABER MERKEZİ)-Şehir dışından üniversite okumak için Adana’ya gelen ve ev kiralayan öğrencilerin yolu spot eşya satan mağazalara düşüyor. Daha uygun olduğu gerekçesiyle spot eşya satan mağazalara akın eden öğrenciler, spor eşya sektörünün de canlanmasına neden oldu.

Üniversite okumak için Adana’ya gelen ve yurtlarda kalmak istemeyerek ev kiralayan öğrenciler, evlerinin eşyalarını satın almak için 2.el eşya satan spot mağazalarına giderek evleri için eşya alıyorlar. Spot mağazalarda ev eşyalarının daha ucuz olduğunu belirten öğrenciler, en ekonomik şekilde ev eşyalarının 2.el mağazalarında satın alındığını ifade ediyorlar.

Öğrencilerin ev eşyaların almak için 2.el eşya mağazalarında yoğunluk meydana getirdiğini belirten Spor Eşya Mağaza Sorumlusu Ercan Kırıkçı; “2.el eşyalar diğer mağazalarda satılan sıfır olarak tabir ettiğimiz yani hiç kullanılmamış yeni eşyalara göre daha ucuz olduğu için özellikle ev tutan öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor. Üniversitelerin açılmasına da az bir zaman kaldı ve öğrenciler kalacak yerleri için alışverişlerini hızlandırdılar. Öğrenciler gibi sınırlı bir geliri olanların tercihi olan spot mağazaları yaşanan yoğunluk nedeni ile en canlı dönemlerinden birini yaşıyor diyebilirim.” şeklinde konuştu.

Spor eşya satan mağazalarda A’dan Z’ye ne ararsanız bulabilirsiniz diye Kırıkçı; “Spot eşya mağazalarında bir ev için gerekli olan makinesinden tutun da halısına, buzdolabına, masasına, yatağına kadar her şeyi bulmak mümkün. Buraya gelenler oldukça uygun fiyatlara evlerini baştan sona düzebiliyorlar. Eşyalara daha fazla para ödemek istemeyen herkesi akıllı alışveriş için spor mağazalara davet ediyorum.” diye konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -