izmir escort
hava Orta
DOLAR 18,8109 % % 0.09
EURO 20,4039 % % 0.06
GRAM ALTIN 1.160,61 % % -0,03
ÇEYREK A. 1.897,59 % % -0,03
BITCOIN 438.175 % -3.062
SON DAKİKA

“ÖZGÜRLÜK MEŞALESİ HİÇ SÖNMEYECEK”

Son Güncelleme :

11 Ocak 2023 - 7:15

/ 194 views kez okundu.
<strong>“ÖZGÜRLÜK MEŞALESİ HİÇ SÖNMEYECEK”</strong>

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Dayanışma Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi. Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen törenin ardından Basın Anıtı’na geçildi. Başkan Cafer Esendemir ve ÇGC Yönetim Kurulu üyeleri tarafından Basın Anıtı’na çelenk konuldu. Esendemir konuşmasında, “Basının toplumsal hayattaki etkinliği ne kadar güçlü olursa demokrasi de o kadar köklü hale gelir” dedi.


(HABER MERKEZİ) – Çukurova Gazeteciler Cemiyeti tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Dayanışma Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.
İlk olarak, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ve genç gazeteciler Cansu Ersoy ile Esra Biricik tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulup, saygı duruşunda bulunuldu. Buradaki törene, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsmet Yüksel, Adana Baro Başkan Vekili Av. Miyesser Ersalan Önenli, Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Üney, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı İsa Kayadan ile gazeteciler katıldı.
Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen törenin ardından Basın Anıtı’na geçildi. Başkan Cafer Esendemir ve ÇGC Yönetim Kurulu üyeleri tarafından Basın Anıtı’na çelenk konuldu.
Daha sonra; ÇGC Başkanı Cafer Esendemir bir konuşma yaptı.
10 Ocak’ların, karın tokluğuna ve insanca yaşama koşullarından uzak çalışan ya da sırf düşüncelerinden dolayı adliye koridorlarında yazdıklarını savunmak zorunda bırakılan gazetecilerin utanç günü haline getirildiğini ifade eden Esendemir konuşmasında şunlara yer verdi:
“Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun girişimleriyle özellikle yerel basının kalkınması adına birçok kolaylıkların sağlandı ama bunlar da yetersiz. Daha çoğu yapılmalıydı. Çünkü bir ülkede ‘ileri demokrasi, hukuk devleti ve insan hakları’ standartlarına ulaşılmasının tek yolu özgür basındır. Okuyucuya doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı ancak özgür basınla sağlanabilir. Basının toplumsal hayattaki etkinliği ne kadar güçlü olursa demokrasi de o kadar köklü hale gelir.”
Daha sonra; Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsmet Yüksel ve Baro Başkan Yardımcısı Av. Miyesser Ersalan Önenli ile kadın gazeteciler özgürlük meşalesini yaktı.