izmir escort
hava Çoğunlukla Bulutlu/Rüzgârlı
DOLAR 18,8353 % % 0.01
EURO 20,1636 % % -0.24
GRAM ALTIN 1.132,33 % % 0,08
ÇEYREK A. 1.851,36 % % 0,08
BITCOIN 440.266 % 0.148
SON DAKİKA

“PKK’ya Özel Uçak Tahsis Ettiniz mi?”

Son Güncelleme :

13 Haziran 2014 - 0:11

/ 364 views kez okundu.
“PKK’ya Özel Uçak Tahsis Ettiniz mi?”

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, sordu:

 “PKK’ya Özel Uçak Tahsis Ettiniz mi?”

 MHP-YILMAZADANA (GÜNEY HABER)-MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, Başbakan ve hükümetinin Erbil’den PKK’ya, Oslo’ya gitmek için özel uçak tahsis edip etmediğini sordu.

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a, Başbakan ve hükümetinin Erbil’den PKK’ya, Oslo’ya gitmek için özel uçak tahsis edip etmediğini sordu. Yılmaz, “2008 yılının eylül ayından itibaren pazarlıklar düzenli ve yoğun hal almıştır. Bu tarihte Başbakan ve hükümeti, Erbil’den, PKK’ya özel uçak tahsis etmiş midir? Buradan yüklediği militanları Oslo’ya götürmüş müdür?” ifadelerini kullandı.

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan MHP’li Yılmaz, şunları söyledi: “Başbakan Erdoğan yakın geçmişte PKK’yla görüşmeleri defalarca yalanlamış ve inkar etmiştir. Bununla kalmamış ‘görüşen ve görüştü diyen şerefsiz’ diyerek üste çıkmaya çalışmıştır. Daha sonra, Biz değil devlet görüşüyor.’ sözleriyle farklı bir noktaya gelmiştir. En sonunda gerek kendisi gerekse de AKP’li bazı isimler pazarlıkları kabul etmek zorunda kalmıştır.

AKP, 2006 yılından beri PKK’yla harıl harıl görüşmektedir. 2008 yılının eylül ayından itibaren pazarlıklar düzenli ve yoğun hâl almıştır. Bu tarihte Başbakan ve hükûmeti, Erbil’den, PKK’ya özel uçak tahsis etmiş midir? Buradan yüklediği militanları Oslo’ya götürmüş müdür?

PKK terör örgütü geçmişte oluk oluk şehit kanı dökerken Başbakan ve hükûmeti başta Oslo olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde örgütle görüşmeleri sürdürmüş müdür?

Türk Ceza Kanunu’nun bugünkü ve geçmişteki yasalar çerçevesinde bu yapılanlar suç mudur?”