Adana Güney Haber

Ramazan ayının gözdesi Ramazan pidesi

Ramazan ayının gözdesi Ramazan pidesi
57 views
18 Mayıs 2020 - 8:46

Ramazan ayının simgesi olan özellikle iftar akşamlarında her sofranın olmazsa olmazı olan Ramazan pidesine ilgi azalmıyor. İnsanların pideye olan ilgisinden büyük memnunluk duyduklarını belirten fırıncılar ise Ramazan ayı dolayısıyla işlerinin daha da arttığını ifade ediyorlar.

(HABER MERKEZİ)-Ramazan ayının simgesi olan özellikle iftar akşamlarında her sofranın olmazsa olmazı olan Ramazan pidesine ilgi azalmıyor. İnsanların pideye olan ilgisinden büyük memnunluk duyduklarını belirten fırıncılar ise Ramazan ayı dolayısıyla işlerinin daha da arttığını ifade ediyorlar.

Ramazan ayında her sofrada bulunan ve sofraları lezzetlendiren pideye ilgi hiçbir zaman azalmıyor. Ramazan ayı ile özdeşleşen Ramazan pidesi ile hazırlanan iftar ve sahur sofralarının tadına ise doyum olmuyor. Bu özel lezzeti bilen, ondan asla vazgeçemeyen ve iftarını sıcak pide eşliğinde yapmak isteyen vatandaşlar ise özellikle iftara kısa bir süre kala fırınların önünde uzun kuyruklar oluşturuyor.

İnsanların Ramazan pidesine olan ilgilerinin yoğun olduğunu ve bu sayede işlerinin bir hayli arttığını belirten Pide Ustası Metin Talat; “Ramazanın bereketi bizim işlerimize de yansımış durumda. Ramazan ayının başından itibaren vatandaşların pideye olan ilgileri bizleri çok mutlu ediyor. Ramazanın o manevi ruhunu pide ile daha kolay yakaladıkları söyleyen vatandaşlar iş çıkışlarında ve sıcak pidenin çıktığı zamanlarda fırınımızın önünde bir yoğunluk oluşturuyor. Bu sayede işlerimiz 2 kat 3 kat arttı diyebilirim. İftarlarını özellikle sıcak pide ile yapmak istediklerini söyleyen vatandaşlara bizler de en iyi hizmeti yapmaya gayret gösteriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ramazan pidesinin Ramazan ayı ile birlikte artık bir gelenek haline geldiğini ifade eden Talat; “Her Ramazan ayı öncesinde pide fiyatları yeniden düzenlenir, fırınlar Ramazan ayı boyunca yapacakları pideler için hazırlık yaparlar. Pide Ramazan haricinde de tüketilse de Ramazan ayındaki kadar lezzetli olmadığını söylüyor müşterilerimiz. Pide Ramazan ayının bir sembolü ve kültürümüzde de önemli bir yer edinmeyi başarabilmiş önemli lezzetlerimizden bir tanesi olmuştur.” şeklinde konuştu.

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -