hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,8248 % % 0.04
EURO 35,2439 % % -0.18
GRAM ALTIN 2.450,67 % % -1,57
ÇEYREK A. 4.006,85 % % -1,57
BITCOIN 64.160,00 % -0.14
SON DAKİKA

S.S. Adana Toroslar ESKKK’de Başkan Göçer Güven tazeledi

Son Güncelleme :

31 Ocak 2017 - 23:04

/ 459 views kez okundu.
S.S. Adana Toroslar ESKKK’de Başkan Göçer Güven tazeledi

1. Bölge Birliği’ne bağlı Adana Toroslar ESKKK Olağan Mali Genel Kurulu yapıldı. Üyeler yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporlarını onaylayarak, Başkan Hacı Ahmet Göçer’e güvenoyu verdi.

ADANA(GÜNEY HABER) – S.S. Adana 1. Bölge Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) Birliği’ne bağlı Adana Toroslar ESKKK 2016 Yılı Olağan Mali Genel Kurulu yapıldı.

Çukurova ilçesindeki Ramazanoğlu Camii Konferans Salonu’nda, Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz ile Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek’in de katıldığı, Bakanlık Temsilcileri Murat Çalış ve Ömer Erdoğan’ın salonda yeterli çoğunluk bulunduğu yolundaki oluru ile başlayan genel kurulda,  yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları ile bilanço ve gelir – gider tablosuna ortakları tarafından oy birliğiyle ibra edilerek tam destek alan Adana Toroslar ESKKK Başkanı Hacı Ahmet Göçer ve yönetimi, “Hizmete devam” dedi.

Divan Başkanlığı’na 1.Bölge Birlik Başkanı Muhammet Yalçın, Başkan Yardımcılıklarına da Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Tarsus ESKKK Başkanı Mahmut Şahin ve Ceyhan ESKKK Başkanı İbrahim İkidağ’ın seçildiği genel kurul, şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Kooperatif Başkanı Hacı Ahmet Göçer tarafından yönetim kurulu faaliyet raporu okunurken, geçen dönem 185 kişiye 11 milyon 526 bin TL işletme kredisi, 24 kişiye de 30 bin liralık faizsiz kredi kullandırıldığını belirtirken, “Kredileri, esnafa vermeden önce ince eleyip, sık dokuyup, ihtiyacı olana verilmesini sağlıyoruz. Bu durumda kredi geri dönüşünde herhangi bir aksama olmamaktadır. Kredi geri dönüşleri çoğunlukla da düzenli oluyor. Kooperatifimizin kuruluşundan bugüne bize desteği olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha sonra denetim kurulu faaliyet raporu, bilanço, gelir – gider tablosu okundu, Divan Başkanı Yalçın tarafından tek tek oylamaya sunulan raporlar ortaklar tarafından ayrı ayrı ibra edilince, Başkan Göçer ve yönetim kurulu güven tazelemiş oldu.