Adana Güney Haber

Sağlık için doğal sabunlardan vazgeçmeyin

Sağlık için doğal sabunlardan vazgeçmeyin
106 views
19 Temmuz 2021 - 1:48

Günümüzde doğal kalıp sabun yerine kullanılan sıvı sabunlar ve anti bakteriyel sabun olarak piyasada sıklıkla karşımıza çıkan sabunlar içeriğinde bulunan zararlı maddeler yüzünden tehlike saçıyor. Doğal sabunlar ise içinde herhangi bir zararlı barındırmadığı için sağlık dostu olmaya devam ediyor.

(HABER MERKEZİ)-Günümüzde doğal kalıp sabun yerine kullanılan sıvı sabunlar ve anti bakteriyel sabun olarak piyasada sıklıkla karşımıza çıkan sabunlar içeriğinde bulunan zararlı maddeler yüzünden tehlike saçıyor. Doğal sabunlar ise içinde herhangi bir zararlı barındırmadığı için sağlık dostu olmaya devam ediyor.

Özellikle çocukların sağlığını korumak için tercih edilen sıvı sabunlar, zararlı kimyasallar içermesi sebebiyle hijyenik olduğunu iddia ederken aslında insan sağlığını tehdit ediyor. Bu sebeple uzmanlar endüstriyel kimyasallar içeren ve birçok hastalık barındıran sabunlar yerine saf ve doğal sabunlar kullanılmasını öneriyor.

En sağlıklı sabunun saf doğal olduğunu ifade eden sabun üreticisi Serra Akkaş; “Sağlıklı yaşam sadece yemekle, içmekle, yürümekle olmaz. Sağlıklı bir yaşam istiyorsam buna yaşantımızın her anında dikkat etmeliyiz. Ellerimizi, vücudumuzu hatta saçlarımızı yıkarken kullandığımız sabun ise eğer çok fazla zararlı madde içeriyorsa bu sizin için büyük bir tehdit olacaktır. Günümüzde sıvı sabunlar çıkalı el sabunlarına ilgi azaldı ancak doğal sabunların içinde herhangi bir zararlı madde yok ve sağlık açısında zararsızlar. Özellikle zeytinyağlı ve defne özlü sabunlar temizleyicisi olmasının yanında vücuda faydaları ise saymakla bitmiyor.” ifadelerini kullandı.

Doğal sabunların tamamen el yapımı olduğunu bu nedenle insanların rahatlıkla kullanabildiklerini kaydeden Akkaş; “Doğal sabunlar, tamamen el yapımı olarak üretiliyor. İçinde hiçbir zararlı yok. Zeytinyağlı sabun, defne sabunu, lavantalı sabun gibi çok sayıda sabun bitkilerden elde edilip, geleneksel doğal yöntemlerle hazırlandıkları için insanlar gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Her şeyin en doğalı sağlıklı olduğu gibi, sabununda doğal ve saf olanını seçerek hem kendi sağlığınızı hem de ailenizin sağlığını koruyabilirsiniz.” şeklinde konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -