Adana Güney Haber

Saimbeyli doğal güzellikleri ile büyülüyor

Saimbeyli doğal güzellikleri ile büyülüyor
8.051 views
22 Temmuz 2020 - 5:54

Adana’nın birçok güzelliği içerisinde barındıran güzide ilçesi Saimbeyli’ye havaların ısınmasıyla birlikte ziyaretçi akını yaşanıyor. Adana’nın değişik noktalarından bu doğal güzellikleri görmeye gelenler gördükleri manzara karşısında hayranlıklarını gizleyemiyorlar.

(HABER MERKEZİ)-Adana’nın birçok güzelliği içerisinde barındıran güzide ilçesi Saimbeyli’ye havaların ısınmasıyla birlikte ziyaretçi akını yaşanıyor. Adana’nın değişik noktalarından bu doğal güzellikleri görmeye gelenler gördükleri manzara karşısında hayranlıklarını gizleyemiyorlar.

Adana’ya 157 kilometre uzaklıkta bulunan ve şehir merkezinden yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuğun ardından ulaşılan Saimbeyli Obruk şelalesi, yerli yabancı çok sayıda turisti ağırlıyor. Gezi gruplarının da vazgeçilmez adresi olan Obruk şelalesine gelenler en kısa zamanda bu doğal güzellikler için tekrar geleceklerini söylüyorlar.

Havaların ısınması ve uzun süredir evlerinde olan insanların kendilerini doğaya bırakmaları ile birlikte doğal güzellikleri olan yerlerin önemi daha da arttı. Obruk şelaleleri ve diğer birçok güzelliği ile bilinen Saimbeyli’de Adanalıların ilgi gösterdikleri alanların başında yer alıyor. Şelaleden akan suyun sesi ve kartpostallık manzaranın keyfini çıkaran doğa tutkunları, böylesine güzel yerlerin daha çok tanıtımı yapılmasını ve burayı daha çok kişinin gelip buradaki güzellikleri mutlaka görmesi gerektiğini ifade ediyorlar.

Adana’nın gezilebilecek önemli yerleri olduğunu ve Saimbeyli Obruk şelalesinin de bunlardan bir tanesi olduğu, buranın gezilip görülmesi gereken bir yer olduğunu belirten Serpil Günaçar: “Saimbeyli Obruk şelalesi gerçekten çok güzel bir yer. Buranın adını duyamayan böyle bir yer olduğundan haberi olmayan çok sayıda Adanalı olduğuna eminim. Adana’nın gezilip görülmesi, keyfinin çıkarılması gereken çok önemli yerleri var. Obruk şelaleleri bunlardan bir tanesidir. Burası doğası, manzarası, havası ile inanılmaz bir yerdir. Önemli olan böylesi var olan doğa güzelliklerini daha da güzelleştirerek daha çok tanıtımı yapılmasıdır. Buralara gelip bu güzellikleri görenler en kısa zamanda yeniden buraya gelmeyi isteyecektir. Sıcaktan kaçmak isteyenler için de burası serin havası ile iyi bir alternatif olacaktır.” şeklinde konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -