hava 34° Parçalı Bulutlu
DOLAR 33,0018 % % 0.31
EURO 35,4516 % % 0.22
GRAM ALTIN 2.479,54 % % 0,40
ÇEYREK A. 4.054,04 % % 0,40
BITCOIN 61.278,00 % -0.091
SON DAKİKA

Sazak, Kent Konseyi başkanlığına seçildi

Son Güncelleme :

06 Şubat 2017 - 23:53

/ 334 views kez okundu.
Sazak, Kent Konseyi başkanlığına seçildi

Adana Kent Konseyi 2.Dönem Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi:

 Sazak, Kent Konseyi başkanlığına seçildi

 Adana kent konseyi 3 Şubat 2017 tarihinde 2.dönem olağan genel kurulunu Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro salonunda, Kent Konseyine dahil olan yaklaşık 400 kurumun temsilcilerinden oluşan Genel kurul üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Yapılan seçim sonucunda Adana Kent Konseyinin yeni Başkanı Ömer Güner Sazak oldu.

 ADANA (GÜNEY HABER)-Adana kent konseyi 3 Şubat 2017 tarihinde 2.dönem olağan genel kurulunu Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro salonunda, Kent Konseyine dâhil olan yaklaşık 400 kurumun temsilcilerinden oluşan Genel kurul üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Adana Kent Konseyi Başkanlığını 2 yıl boyunca başarı ile sürdüren Ahmet Özen, 2. Dönem olağan Genel Kurulunun açılış konuşmasını yaptı. Konuşmasında yeni seçilecek olan Başkan ve Yürütme Kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diledi. Genel kurula katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkan vekili Ramazan Akyürek konuşmasında “Kent Konseylerinin kentlerin ihtiva ettiği tüm değerleri ve dinamikleri bir araya getiren kentin ticari endüstriyel kültürel tüm alanlarda yaşaması gerektiğini bu yaşamsal ihtiyaçların giderilmesi konusunda çalışma yapan gönüllü bir kurumdur. Yeni seçilecek yönetime şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Divan seçiminin ardından Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan Adana Kent Konseyinin 2014-2016 faaliyet ve mali raporunu salonda bulunan Genel Kurul üyelerine okudu ve Genel Kurul üyeleri tarafından yapılan oylama sonucu rapor kabul edildi.

Genel kurulda daha sonra Başkanlık ve Yürütme Kurulu üyeleri seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucunda Adana Kent Konseyinin yeni Başkanı Ömer Güner Sazak oldu.

Adana Kent Konseyinin yeni başkanı seçilen Ömer Güner Sazak Genel Kurul üyelerine yaptığı teşekkür konuşmasında;  “Bu kadar katılımcının işlevselliğin oldu bir şehirde Kent Konseyi başkanı olmaktan gurur duyuyorum. Kent konseyleri kentin ve kentte yaşayan insanların din dil ırk etnik ve siyasi yapı gözetmeksizin kentin menfaatleri doğrultusunda projeler üreten bunu olgunlaştıran ve icra-i faaliyete geçmesi içinde yerel yönetimlere ve hükümet ile bağlı kurumlarına tazyik uygulayan gönüllülük esasına bağlı olarak çalışan bir kuruluştu. 1. dönemde rol model olan bazı projelerin Türkiye gündemine gelmesi kentimiz adına onur vericidir ayrıca Türkiye Kent Konseyleri birliği yürütme kuruluna seçilen Genel Sekreterimiz Ekrem Aslan’ı da ayrıca tebrik ediyorum Adana’mız için övünç olmuştur.

Kentler biliyorsunuz yaşayan ve hayatını devam ettiren organizmalardır, kentleşme nüfus artışı iç ve dış göçler teknolojik gelişmeler ve çevre sorunları kentin sorunlarının arttığını gösteriyor. İnşallah yeni dönemde genel kurulumuz ve yürütme kurulumuz ile beraber kentin sorunlarının çözüm odaklı olması çalışmalar yapacağız.1 tane bile projemizi yerel yönetimlere ve Hükümete bağlı kurumlarına gerçekleştirme imkânı yapmak bizim için gurur kaynağı olacaktır.

Genel Kurulda beni Başkanlık yolunda destek veren Genel Kurul Üyelerimize, yürütme Kurulu üyelerimize, STK Başkan ve temsilcilerine, kent konseyinde ki bulunan meclis başkanlarıma ve çalışma grubu ile komisyon başkan ve üyelerine, siyasi parti temsilcilerimize, demokrasinin vazgeçilmez yapı taşları Muhtarlarımıza ayrıca gerek şube müdürleri, daire başkanları, genel müdürleri ile Genel sekreter yardımcıları ve Genel Sekreteri ile bize her zaman desteklerini esirgemeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü beye teşekkür ediyorum. Hep birlikte el ele daha güzel bir Adana için çalışmaya devam edeceğiz diyerek saygılarımı sunuyorum” dedi.

Adana Kent Konseyinin 2. Dönem yeni Başkanı Ömer Güner Sazak olurken yürütme kurulu üyeleri de

Atilla Menevşe, Zeki Kıvanç, Erkan Karakaya, Cüneyt Erğinkaya, Nazım Biçer, Teoman Yılmaz, Derya Göksuçukur, Şeniz İl, Gonca Saygılı, Selahattin Dolgun, M. Edip Gülnar, Hasan Yaman, Mustafa Baş, Mehmet Gökoğlu, Hatice Nazlı Yakıcı, Soner Şimşir, Arif Akgül, Serkan Bölük, İsmail Güneş ve Murat Şirin olarak Adana Kent Konseyinin 2. Dönem görev yapacak Başkan ve yürütme kurulu olarak seçildiler.