hava
DOLAR 32,9375 % % 0.12
EURO 35,4129 % % 0.06
GRAM ALTIN 2.463,01 % % -0,27
ÇEYREK A. 4.027,02 % % -0,27
BITCOIN 60.480,01 % -4.347
SON DAKİKA

SİT Alanı ve Hazine Arazisindeki Kaçak Yapılar Yıkıldı 

Son Güncelleme :

20 Nisan 2016 - 23:16

/ 453 views kez okundu.
SİT Alanı ve Hazine Arazisindeki Kaçak Yapılar Yıkıldı 

Adana’nın Yüreğir ilçesi, Misis Yakapınar Mahallesi’nde birinci derece SİT alanı ve aynı zamanda hazine arazisi üzerine inşasına başlanan biri temel olmak üzere iki kaçak yapı yıkıldı.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana’nın Yüreğir ilçesi, Misis Yakapınar Mahallesi’nde birinci derece SİT alanı ve aynı zamanda hazine arazisi üzerine inşasına başlanan biri temel olmak üzere iki kaçak yapı yıkıldı.
Yüreğir Belediyesi ekipleri, güvenlik güçlerinin de desteği ile Misis Yakapınar Mahallesi’nde birinci derece arkeolojik SİT alanı ve aynı zamanda hazine arazisi üzerine inşa edilmek istenen iki kaçak yapının yıkımını gerçekleştirdi.
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kaçak yapılaşma konusunda asla taviz vermeyeceklerini söyledi.

MİSİS’TE ARKEOLOJİK KAZILAR DEVAM EDİYOR
Misis’te arkeolojik kazıların devam ettiğini kaydeden Çelikcan, “‘Ölümsüzlük Şehri Misis’ projemizle Misis’i turizme kazandırıyoruz. Özellikle Roma döneminin önemli kentleri arasında yer alan ve 7 bin yıllık geçmişe sahip olan antik kentte yürütülen kazı çalışmaları sonucu kale surları, stadyum, kervansaray, tiyatro gibi yapıları gün yüzüne çıkarıyoruz. Özellikle böyle bir çalışmanın yapıldığı bir alanda kaçak yapılaşmaya müsaade edilmesi söz konusu olamaz. Misis arkeolojik kazıların tamamlanması ile birlikte bir turizm merkezi haline gelecek” dedi.