hava 28° Orta
DOLAR 32,9298 % % 0.08
EURO 35,3217 % % -0.16
GRAM ALTIN 2.454,34 % % -0,62
ÇEYREK A. 4.012,85 % % -0,62
BITCOIN 61.990,00 % 5.569
SON DAKİKA

“Teklif ‘keyfi’ uygulamalar yaratabilir”

Son Güncelleme :

19 Ocak 2017 - 0:19

/ 440 views kez okundu.
“Teklif ‘keyfi’ uygulamalar yaratabilir”

ADD Şube Başkanı Kayadan’dan Milletvekillerine çağrı

 “Teklif ‘keyfi’ uygulamalar yaratabilir”

 Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı İsa Kayadan, TBMM’de Anayasa değişikliğinin yapılacak 2. Oylaması öncesi siyasi partilere çağrıda bulunarak oylamada “Hayır” oyu verilmesini istedi. Parlamentoda yeni Anayasa tasarısı ile ilgili ikinci oylama öncesinde uyarılarını yineleyen Kayadan “Ülkedeki demokratik kitle örgütleri, sendikalar, dernekler siyasi partilere ikinci oylama öncesi çağrıda bulunuyor. AKP’nin ülkeyi uçuruma götürecek “Başkanlık” ile ilgili bu anayasa tasarısına karşı “hayır” denilmesini istiyorlar” dedi.

ADANA (GÜNEYHABER)-Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı İsa Kayadan, TBMM’de Anayasa değişikliğinin yapılacak 2. Oylaması öncesi siyasi partilere çağrıda bulunarak oylamada “Hayır” oyu verilmesini istedi.

Parlamentoda yeni Anayasa tasarısı ile ilgili ikinci oylama öncesinde uyarılarını yineleyen Kayadan “Ülkedeki demokratik kitle örgütleri, sendikalar, dernekler siyasi partilere ikinci oylama öncesi çağrıda bulunuyor. AKP’nin ülkeyi uçuruma götürecek “Başkanlık” ile ilgili bu anayasa tasarısına karşı “hayır” denilmesini istiyorlar” dedi.

BU OYUNU HEP BİRLİKTE BOZALIM

Anayasa değişikliğiyle yaşanacak olumsuzluklara dikkat çeken Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı İsa Kayadan,  “Atatürkçü Düşünce Derneği olarak Meclis’te ikinci turu yapılacak Başkanlık Sistemini içeren Anayasa tuzağına karşı görüşlerimizi halkımızla paylaşmak istiyoruz” diyerek çekincelerini sıraladı;

TÜRKİYE CUMHURİYETİ PARŞALANMAK İSTENMEKTEDİR

“Bugün yaşadığımız tehlike; Türkiye Cumhuriyeti’nin etnik, dinsel ve siyasal yapıda parçalanmak istenmesidir. ABD emperyalizmi ve siyasi iktidar, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) politikalarına uygun olarak Türkiye’ye bir anayasa ve başkanlık sistemini ısrarla dayatmaktadırlar.

Genişletilmiş Kuzey Afrika ve Ortadoğu Projesi kapsamında; Irak, Sudan, Libya, Yemen fiilen bölünmüş, Suriye de bölünme sürecine sokulmuştur. Türkiye de bu bölge ülkeleri gibi anayasa yoluyla aynı akıbete sürüklenmeye ve böylece önümüze yeniden konulmak istenen SEVR’i kabule zorlanmaktadır.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ “DİKTATÖRYAL”, “CEBERRUT” VE “KEYFİ” UYGULAMALAR YAARATABİLİR

Anayasa’ya aykırı olarak yapılmak istenen antidemokratik Anayasa değişikliği, tüm yetkilerin bir kişide ve denetim dışı olarak toplandığı “diktatöryal” “ceberrut” ve “keyfi” bir yönetim yaratması yanında ülkenin bölünmesine yol açabilecek hükümler taşımaktadır. Vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birliğinden yana olan tüm milletvekillerine sesleniyoruz:

Parça tesirli bir bombaya benzeyen “Cumhurbaşkanlığı sistemi” adı altında pazarlanan rejim değişikliği Atatürk Cumhuriyeti’ni parçalayacaktır!

BİRLİK OLALIM VE EMPERYALİZMİN OYUNUNU BOZALIM!

Gelin 1 Mart 2003 Irak Tezkeresi’nde olduğu gibi birlik olalım ve Emperyalizmin oyununu bozalım! Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk Milleti’ni paramparça edecek olan bu başkanlık tuzağına karşı; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesinden aldığı güçle tüm demokratik yolları kullanarak bu gidişi durdurmak için gerçekleri Türk Milleti’ne anlatmakta kararlıdır”

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şube Başkanı İsa Kayadan, değişiklik teklifinin “memleket meselesi” olduğunu vurgulayarak sözlerini şöyle tamamladı;

“Başta siyasi partilerimiz olmak üzere, tüm demokratik kitle örgütlerine çağrımız şudur; artık mesele bir siyasal parti meselesi değil memleket meselesidir.  Gelin aramızdaki tüm ayrılıkları bir kenara bırakarak başkanlık sistemi adı altında önümüze tekrar konulmak istenen SEVR’i yırtıp atalım”