Adana Güney Haber

YANAN ALANLARDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

YANAN ALANLARDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
95 views
28 Ekim 2021 - 13:40

Adana Orman Bölge Müdürlüğü’nde yangından zarar gören alanların ağaçlandırma çalışmalarında sona yaklaşılıyor. Bu kapsamda saha temizliği ve arazi hazırlık çalışmaları aralıksız devam ederken, yanan alanların biran önce yeşil örtüsüne kavuşması için fidan dikimi ve tohum ekimi hazırlıkları devam ediyor.

(HABER MERKEZİ)-Adana Orman Bölge Müdürlüğü’nde yangından zarar gören alanların ağaçlandırma çalışmalarında sona yaklaşılıyor. Bu kapsamda saha temizliği ve arazi hazırlık çalışmaları aralıksız devam ederken, yanan alanların biran önce yeşil örtüsüne kavuşması için fidan dikimi ve tohum ekimi hazırlıkları devam ediyor.

Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz beraberinde Bölge Müdür Yardımcısı Tuncay Can ile birlikte 28 Temmuz 2021 tarihinde Kozan-Akdam mevkiinde meydana gelen orman yangınında zarar gören sahalarda yapılan  üretim ve saha hazırlık çalışmalarını yerinde kontrol etti.

Yanık sahada yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren İşletme Müdürü Şensu Küçükateş, yangından zarar gören ağaçların sahadan çıkarılma işlemlerinin tamamlanmasının ardından ağaçlandırma çalışmalarına başlanacağını çalışmaların yılsonuna kadar tamamlanacağını belirtti.

Orman teşkilatı olarak yanan alanları tekrar yeşillendirmek için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz; “Yanan alanları 1 yıl içerisinde tekrar ağaçlandırarak, Yeşil Vatan’ın bir parçası haline getireceğiz. İlk yağmurlarla birlikte fidan dikimlerine başlayacağız. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde tüm vatandaşlarımızı fidan dikmeye, geleceğe nefes olmaya bekliyoruz” dedi.

Bölge Müdürü Yılmaz, yanık sahalarda denetimlerde bulunarak çalışan işçilerle bir süre sohbet ettikten sonra yapılan çalışmaları başarılı bulduğunu belirterek büyük bir gayret ve özveri ile çalışan İşletme Müdürü ve ekibine teşekkür etti.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu