hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Yüreğir’e Hizmet Yağacak

Son Güncelleme :

03 Kasım 2014 - 22:35

/ 444 views kez okundu.
Yüreğir’e Hizmet Yağacak

Yüreğir için Ankara’da bir dizi görüşmeler yapan Başkan Çelikcan’dan müjde:

Yüreğir’e Hizmet Yağacak

ADANA (GÜNEY HABER)- Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Ak Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç ile birlikte Yüreğir için âdete Ankara çıkarması yaptı. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Spor Bakanlığı ve TOKİ Başkanlığı’nda yapılan görüşmeler neticesinde Yüreğir’e çok önemli projeler ve yatırımlar için destek sözü aldı, Adana’ya müjdelerle döndü.

KENTSEL DÖNÜŞÜME HIZLA DEVAM, KIŞLA MAHALLESİ’NDE 2. ETAP BAŞLIYOR
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Ak Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç ile birlikte TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ı ziyaret etti. Başkan Çelikcan, TOKİ başkanı Turan ile yaptığı görüşmeler neticesinde kentsel dönüşümün hızla devamı için destek sözü aldı. Görüşmede Kışla Mahallesinde 400 konutluk 2. Etap kentsel dönüşüm çalışmasının başlaması için mutabakata varıldı. Ayrıca Karacaoğlan Mahallesi kentsel dönüşüm projesinin 2014 yılı sonuna kadar ihale edilmesi ve Başak Mahallesi kentsel dönüşüm proje ve fizibilite çalışmalarının bitirilerek 2015 yılı içerisinde ihale edilmesi kararlaştırıldı.

KOZAN VE SANAYİ ÇARŞI PROJESİ KISA SÜREDE ONAYLANACAK
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar ile yapılan görüşmede Kozan ve Sanayi Çarşısı konusu masaya yatırıldı. Bakanlığın istediği plan tadilatı yapıldı. Kozan ve Sanayi Çarşısı ile ilgili hazırlanan projenin kısa sürede onaylanmasına karar verildi.

SİNANPAŞA ÇÖZÜME KAVUŞACAK
Altyapı Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen ile yapılan görüşmede ise Adana Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan ve adete 8 yıldır kangren haline dönen Sinanpaşa Mahallesi kentsel dönüşüm projesi ele alındı. Başkan Çelikcan, Adana Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunmasına rağmen Yüreğirli vatandaşların sorununun kısa sürede çözüme kavuşması için Gürgen’den destek istedi. Çelikcan, konuyla alakalı Altyapı Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen’den destek sözü aldı. Adana Büyükşehir Belediyesi ile görüşülüp ortak hareket edilerek ve Sinanpaşa Mahallesinde oturan vatandaşlarla anket çalışması yapılarak vatandaşların görüşleri de dikkate alınıp kısa sürede yeni bir çalışma başlatılacak.

4 MAHALLEYE 4 SAHA
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Ankara çıkarması kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı’na da ziyarette bulundu. Yine Ak Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç ile gerçekleştirilen ziyarette Başkan Çelikcan, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz ve Tesislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk’le de bir görüşme yaptı. Bakan yardımcısı Metin Yılmaz ile bürokratlık yıllarından tanışan Başkan Çelikcan Yüreğir için 4 adet futbol sahası sözü aldı. Biri nizami, üçü halı saha olmak üzere Doğankent, Solaklı, Çamlıbel ve Çelemli mahallerine yapılacak 4 saha için bakanlık destek sözü verdi.