Adana Güney Haber

1000 adet bayrak çocuklarla buluştu

1000 adet bayrak çocuklarla buluştu
114 views
04 Mayıs 2020 - 21:46

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100.açılış yılı olan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl korona virüs salgını nedeni ile evlerde kutlandı.

(HABER MERKEZİ)-Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100.açılış yılı olan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl korona virüs salgını nedeni ile evlerde kutlandı. Tüm çocukların evlerini bayraklarla donattıkları bu şanlı günde, Güzelyalı Mahalle Muhtarı mahallesindeki 1000 tane çocuğa 1000 adet bayrak hediye ederek evlerinin balkonlarına gururla asmalarını istedi.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağanı olan ve dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını çocuklar bu yıl evlerinde kutlayacak. Alınan tedbirler kapsamanda evlerinde olmaları istenen çocuklar yaptıkları bayraklar, resimler ve şiirleri camlarına, evlerinin balkonlarına asarak Bayram coşkusunu yaşayacaklar.

Mahallerinde bulunan çocuklara armağan etmek üzere 1000 adet Ay Yıldızlı Türk Bayrağını muhtarlığa getirdiklerini ve dileyen mahalle sakinlerinin muhtarlık binasına gelerek Türk Bayraklarını alabileceklerini kaydeden Güzelyalı Mahalle Muhtarı Göktürk Güngör; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (T.B.M.M.) açılışının 100. Yılının kutlanamaya hazırlanıyoruz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda mahallemizdeki balkonları Güzelyalı Mahalle Muhtarlığı olarak aldığımız 1000 adet Türk Bayrağımızla donatıyoruz. Güzelyalı Mahallemiz ay yıldızlı al bayrağımıza bürünsün diye aldığımız bayraklarımızı muhtarlık binamızdan temin edebilirsiniz. Haydi değerli Güzelyalı ailem, virüs ortamında evimizin en değerli bölümü haline gelen balkonlarımız, birinci asra yakışır şekilde, şanlı Türk Bayrağımızla süslensin, güzelleşsin.” diye konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -