hava 31° Orta
DOLAR 32,9286 % % 0.32
EURO 35,3765 % % 0.63
GRAM ALTIN 2.465,47 % % 0,60
ÇEYREK A. 4.031,05 % % 0,60
BITCOIN 60.950,01 % -4.924
SON DAKİKA

84 Yaşındaki Nineden Valiye “Büyük” Saygı

Son Güncelleme :

15 Haziran 2014 - 23:55

/ 595 views kez okundu.
84 Yaşındaki Nineden Valiye “Büyük” Saygı


AW118708

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Valisi Mustafa Büyük, Babalar Günü nedeniyle Adana Huzurevi’nde babalara gül verdi. 18 yıldır huzurevinde barınan 84 yaşındaki Meral Girici’nin koltuk değneğiyle Vali Büyük’ü ayağa kalkıp beklemesi dikkat çekti.
Vali Büyük, Babalar Günü nedeniyle önce Adana Huzurevi’ni ardından Seyhan Belediyesi Huzurevi’ni ziyaret etti. Büyük, ziyaretleri sırasında yaşlılar tarafından kapıda çiçeklerle karşılandı. Huzurevi sakinleriyle tek tek ilgilenip onlarla sohbet eden Büyük, yaşlılara gül verdi. Vali Büyük’ü kimi yaşlılar tekerlekli sandalyesinde kimi ise bastonu ile ayakta durarak karşıladı. Vali Büyük, Babalar Günü olmasına rağmen anneleri de unutmadı. Kendisini karşılayan ve huzurevinde bulunan kadınlara da gül verdi.

VALİYE ‘BÜYÜK’ SAYGI
Vali Büyük huzurevinde kalan annelerle de tek tek ilgilenirken, 18 yıldır huzurevinde yaşayan ve 84 yaşına geldiği için koltuk değnekleriyle güçlükle ayakta durabilen Meral Girici dikkat çekti. Girici, Vali Büyük kendisine doğru yaklaştığında oturduğu yerden güçlükle kalkarak Vali Büyük’ün elini sıkıp ondan gül alması dikkat çekti. Girici, Vali Büyük ile kısa süren sohbetinde huzuru huzurevinde bulduğunu, çok sayıda tiyatro oyununda oynadığını, halkoyunu ekibinde oynadığını, Anneler Günü’nde reklam panolarında fotoğraflarının asıldığını bu nedenle çok mutlu olduğunu söyledi. Vali Büyük de ilerleyen yaşına rağmen Girici’nin hayat dolu olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

RADYO DİNLERKEN HUZUREVİNİ KEŞFETMİŞTİ
Girici, 1996 yılında radyo dinlerken Adana Huzurevi’nin varlığını öğrenip burada kalmaya karar verip Çanakkale’den Adana Huzurevi’ne gelerek yerleşmişti. Girici hayatının bu radyo sayesinde yüzde yüz değiştiğini belirterek, “Ben bir radyo hastasıyım. Hayatımdaki dönüm noktalarında radyonun çok önemli bir yeri var. Huzurevine radyo sayesinde yerleştim. Benim hayatım acı ile doluydu. Eşim benimle evlendikten sonra 3 çocuğum varken üzerime kadın getirdi. Ben de çocuklarımı alarak evden ayrıldım. İş buldum, çalıştım ve çocuklarımı bugünlere getirdim. Daha sonra huzurevine yerleştim. Şimdi burada hayatımın en güzel günlerini geçiriyorum, keşke daha önce buraya yerleşseydim” dedi.
Yaşlılar tarafından sahnelenen 12 oyunda kimi zaman “Hafize Ana”, kimi zaman “Gülo”, kimi zaman “Asya”, kimi zaman, “Jüliet” olan Girici, bu zamana kadar tiyatroyla tanıştıktan sonra Düğün ve Oyun, Romeo ve Juliet, Hababam Sınıfı, Şalvar Davası, Selvi Boylum Al Yazmalım, Kibar Feyzo ve en son olarak Çanakkale Geçilmez tiyatro oyunlarında yer almıştı.