Adana Güney Haber

ADANA BAROSU 23 NİSAN’I SEVGİ EVLERİNDEKİ ÇOCUKLARLA KUTLADI

ADANA BAROSU 23 NİSAN’I SEVGİ EVLERİNDEKİ ÇOCUKLARLA KUTLADI
68 views
24 Nisan 2021 - 13:20

Adana Barosu Çocuk Hakları Koordinatörü Av.Miyesser Ersalan Önenli, Çocuk Hakları Komisyonu Başkan Yardımcıları Av.Gamza Lamba Apaydın ve Av.Murat Gülsün ve Komisyon Üyesi Av.Ayça Kara Sığırcık ile birlikte, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Adana Valiliği Sevgi Evleri Sitesi’nde koruma ve bakım altında kalan çocuklarla bugünü kutladılar.

(HABER MERKEZİ)- Adana Barosu Çocuk Hakları Koordinatörü Av.Miyesser Ersalan Önenli, Çocuk Hakları Komisyonu Başkan Yardımcıları Av.Gamza Lamba Apaydın ve Av.Murat Gülsün ve Komisyon Üyesi Av.Ayça Kara Sığırcık ile birlikte, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Adana Valiliği Sevgi Evleri Sitesi’nde koruma ve bakım altında kalan çocuklarla bugünü kutladılar, çocuklara baronun hediyesi kitap ve Mc Donalds Çocuk Vakfı tarafından hazırlanan yemekleri teslim ettiler.

Kurum Müdürü Veysel Ege de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Adana Barosu’nun duyarlı davranışına teşekkürlerini ifade etti.

Yurt ve yuvalarda kalan çocukların her ihtiyacının devlet tarafından rahatlıkla karşılandığını, hayırsever insanların da katkıların önemine vurgu yaptı.

Adana Barosu Çocuk Hakları Koordinatörü Av. Miyesser Ersalan Önenli, günün anlam ve önemine değindi.

“23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tam 101 yıl önce aynı gün geleceğin büyükleri çocuklara “Türk Milletinin istikbali bugünkü çocukların isabetli görüşü ve yorulmak istidadında olmayan çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.” sözleriyle armağan etmiştir.

Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk “ İnanıyoruz ki, Yeni Türkiye’nin öz cevheri Ulusal Egemenliktir. Ulusun kayıtsız şartsız egemenliğidir.” diyerek ulusal egemenliğin bir ulusun namusu, onuru, şerefi olduğunu da her fırsatta dile getirmiştir.

W. Shakespeare’nin dediği gibi “Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir. Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar. Egemen olmayan boyun eğmek zorunda kalır.”

Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nız kutlu olsun!” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -