hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,7878 % % 1.53
EURO 35,1602 % % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % % 2,80
BITCOIN 66.250,00 % 0.482
SON DAKİKA

Adana Barosu Yaraların Sarılmasına Destek Oldu

Son Güncelleme :

19 Mayıs 2014 - 17:51

/ 699 views kez okundu.
Adana Barosu Yaraların Sarılmasına Destek Oldu

 

BARO-SOMA (1)

Adana Barosu Başkanlık Divan Kurulu Üyeleri 13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa’nın Soma İlçesi’ne bağlı Eynez mevkiinde yaşanan maden faciasının ardından bölgede yaraların sarılmasına hem destek oldu hem de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

 

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana Barosu Başkanlık Divan Kurulu Üyeleri; Baro Başkanı Avukat Mengücek Gazi Çıtırk, Baro Başkan Yardımcısı Avukat Murat Loğoğlu, Baro Genel Sekreteri Avukat Veli Küçük ve Baro Saymanı Avukat Ümit Büyükdağ Özdemir, 13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa’nın Soma İlçesi’ne bağlı Eynez mevkiinde yaşanan maden faciasının ardından bölgede yaraların sarılmasına hem destek oldu hem de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Önce Manisa Barosunu ziyaret eden Baro Başkanlık Divanı, Manisalı meslektaşlarına başsağlığı ve taziye dileklerini sundular.

Daha sonra TBB Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Adana Baro Başkanlığı divan heyeti, Manisa, Mersin ve Antalya Baro Başkanları ile birlikte Soma’ya geçti. Soma’da gözaltına alınan meslektaşları için İlçe Emniyet Müdürlüğü, Devlet Hastanesi’ne gidildi. Meslektaşlarının serbest bırakılmaları için gerekli girişimlerde yer alındı.

Daha sonra facianın gerçekleştiği madende aynı heyetle birlikte incelemelerde bulunuldu. Madende çalışan işçilere ve yakınlarına başsağlığı dilenildi. Sendika temsilcileriyle, kurtarma ekipleriyle, Kızılay görevlileri ve koordinasyon kurulundan bilgiler alındı. Soma ve çevresinde sanki sıkıyönetim ilan edilmişçesine çok sayıda güvenlik görevlisinin bulunduğu, yollarda aramalar yapıldığı, şehirde her yönüyle hissedilen huzursuzluk yaşandığı, yakınlarını yitiren insanların ümitsiz oldukları, güven problemi yaşadıkları gözlendi.