hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,7878 % % 1.53
EURO 35,1602 % % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % % 2,80
BITCOIN 66.250,00 % 0.482
SON DAKİKA

Adana Bosna Derneği’nde “Şefkat Kahramanı Anneler Etkinliği” 

Son Güncelleme :

11 Mayıs 2014 - 18:12

/ 707 views kez okundu.
Adana Bosna Derneği’nde “Şefkat Kahramanı Anneler Etkinliği” 

Adana Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Ferhat Gezer, geleceğin hazırlayıcısı ve güzide mimarları olan annelere hürmet ve saygının, hem bir insanlık borcu, hem de bir vazife olduğunu belirterek, “Sadece anne olan değil, yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü kutluyor, şehit analarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Ferhat Gezer, geleceğin hazırlayıcısı ve güzide mimarları olan annelere hürmet ve saygının, hem bir insanlık borcu, hem de bir vazife olduğunu belirterek, “Sadece anne olan değil, yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü kutluyor, şehit analarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
Dernek binasında kadınlar kolu tarafından düzenlenen ‘Şefkat Kahramanı Anneler’ isimli programda kadınlarla bir araya gelen Başkan Gezer, dünyanın neresinde olursa olsun tüm annelerin yüreklerinde taşıdıkları şefkat, merhamet, iyilik, güzellik, sabır, adalet ve eşitlik gibi erdemlerle hayata ışık tuttuğunu belirterek, “Sevgili anneler bugün sizin gününüz” şeklinde konuştu.
Annenin bir milleti yoğuran mukaddes bir el ve toplumun ilk hücresini teşkil eden yuvanın da kurucusu olduğunu kaydeden Başkan Ferhat Gezer, şunları kaydetti:
“Annenin ağlaması içten içedir; riyasız, ari ve durudur. Onun her iniltisinde binlerce ney feryadı gizlidir. Anne, bir milleti yetiştiren ailenin en önemli unsurudur. Evlat, ananın vücudundan bir parça, kucaklarda “gönül yakan sevgili”, emekleyen yumurcak ve nihayet birbirini takip eden ayrılışlarla, ana için sineyi yakan bir kor, kalbe saplanan bir mızraktır. Yuva, toplumun temel unsurudur. Orada fertler ne kadar birbirlerinin hak ve vazifelerine karşı saygılı olurlarsa, toplum da o kadar sağlam ve sıhhatli olur. Yoksa, yuvada yitirilen şefkat ve hürmeti toplum içinde aramak beyhudedir. Bizi millet yapan, bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün, geleneklerimizin devam ettirilmesinde en büyük pay annelerimize aittir. Bir ülkenin gerçekten mutlu olabilmesinin yolu, annelerin yüreklerini kazanmaktan, annelerin yüzünü güldürmekten geçer.”
Konuşmanın ardından programı düzenleyen Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kadın Kolları’ndan Tülin Yıl ve Hafize Soyuer’e teşekkür eden Başkan Gezer, tüm kadınların anneler gününü kutlayarak, bu özel günde onlara tek tek karanfil sundu.