hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Adana Büyükşehir’den Ceyhan’a Cemevi

Son Güncelleme :

12 Ağustos 2016 - 17:36

/ 536 views kez okundu.
Adana Büyükşehir’den Ceyhan’a Cemevi

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ceyhan İlçesi’nde Anadolu Selçuklu mimarisi tarzında cemevi yapılması için kuruma oy birliğiyle yetki vermesi Alevi vatandaşlarda büyük memnuniyet ve mutluluk yaşattı. Cemevi için arsayı veren Başkan Sözlü, şimdi de binayı yapacak

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ceyhan İlçesi’nde Anadolu Selçuklu mimarisi tarzında cemevi yapılması için kuruma oy birliğiyle yetki vermesi Alevi vatandaşlarda büyük memnuniyet ve mutluluk yaşattı. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şube Başkanı Bahadır Odabaşı, bin 550 metrekare arsa üzerinde 4 katlı olarak projelendirilen tesis için Başkan Hüseyin Sözlü ve Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerine teşekkür etti.

MECLİS’İN OY BİRLİĞİYLE ALDIĞI KARAR ÇOK ANLAMLI’

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ağustos ayı son oturumunda Ceyhan İlçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde sosyal ve kültürel tesis yapılmasına ilişkin teklif oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Hüseyin Sözlü’nün yönettiği oturumdan çıkan karar Ceyhan’da yaşayan Alevi vatandaşlara büyük memnuniyet ve mutluluk yaşattı. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şube Başkanı Bahadır Odabaşı, “Belediye meclislerinde cemevi yapılmasıyla ilgili bir karar Türkiye’de ilk kez oy birliğiyle Adana’da alındı. Bundan ötürü çok mutluyuz. Başta Sayın Başkanımız Hüseyin Sözlü ile tüm Meclis üyelerine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

ARSAYI DA BAŞKAN SÖZLÜ TAHSİS ETMİŞTİ

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi Kültür Merkezi ve Cemevi projesi için Başkan Hüseyin Sözlü’nün 2014 yılı ocak ayında bin 550 metrekare arsayı tahsis ettiğini anımsatan Bahadır Odabaşı, “Sayın Sözlü, şimdi de Adana Büyükşehir Belediye Başkan olarak, Meclis üyelerinin tam desteğiyle bu tesisin yapımını üstlenerek, bizlere verdiği sözü gerçekleştiriyor. Bu samimiyetinden büyük mutluluk ve sevinç duyuyoruz. 4 katlı olarak Anadolu Selçuklu mimarisi tarzında projelendirilen Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi Kültür Merkezi ve Cemevi, Ceyhan’daki hem Alevi, hem de Sunni vatandaşların hizmetinde olacak. Tüm ilçe halkı yararlanacak. İnancımızın yanı sıra Alevi kültürünün değerlerini Sunni kardeşlerimizle birlikte yaşatmayı hedefliyoruz. Kardeşlik bağlarının güçlenmesini sağlayacak etkinlikler yapacağız” diye konuştu.

4 KATLI BİNADA HANGİ HİZMETLER VERİLECEK?

Bahadır Odabaşı, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi Kültür Merkezi ve Cemevi’nin bodrum katında morg ve gasilhane olacağını, burada cenaze hizmetleri verileceğini, zemin katta ise yine cenaze hizmetlerine dönük taziye odaları bulunacağını, bu katta toplu yemek hizmetlerinin verileceğini kaydetti. Binanın birinci katında konferans salonu, 30 kişilik misafirhane ve idari birimler olacağını aktaran Odabaşı, en üst katın ise cemevi olarak düzenleneceğini bildirdi.