Adana Güney Haber

ADANA KARŞIYAKA’DA 2 ADET İŞ YERİ İCRADAN SATILIK

ADANA KARŞIYAKA’DA 2 ADET İŞ YERİ İCRADAN SATILIK
118 views
22 Eylül 2021 - 15:18

Basın İlan Kurumu’nun resmi ilan sayfası ilan.gov.tr’de yayınlanan ilana göre: T.C. Adana 12.İcra Dairesi, Adana Karşıyaka’da 2 adet iş yerini açık  artırma yöntemiyle icra yoluyla satışa çıkardı. Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri şöyle:

Taşınmaz müstakil parsel olurken Girne Caddesi bağlantılı Kadife Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Taşınmaz Asri Mezarlık kuzey karşısındaki Girne Caddesi cepheli işyerinin arkasındaki bölgede bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde küçük işyerleri bulunmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu yerde her türlü alt ve üst yapı tesisleri mevcut olup ulaşım kolaydır. Şehir Merkezi eski vilayet ve eski Adliye binasının doğusunda ve 2.5 km kadar yakınlıktadır. İlgili parsel üzerinde 2 ayrı işyeri bulunmaktadır taşınmazdaki Birinci kısım yerde tamir ve yağ değişim atölyesi: Bu kısımda 2 adet biriketten basit yapı bulunmaktadır.1.Bina 3 odalı şeklinde olup üzeri çinkolu, sıvasız ve boyasız şekilde 54.34 m2 olup, 2. bina ise tek katlı tek oda şeklinde ve üzeri çinkolu, sıvasız ve boyasız 36.50 m2 şekildedir. Bu binaların önü beton sahalı durumdadır. Çevre ve şehircilik bakanlığı 2020 yılı yapı yaklaşık m2 maliyetlerine göre 1.sınıf (B) grubu Yapı olarak değerlendirilmiştir. Yıpranma mevcut hali ve yapım yılı dikkate alınarak %40 dır. Taşınmaz ikinci kısımda eskiden mermer atölyesi ve idari bina ile şimdi depo binası: kapalı durumdadır. Bu bölümde ise 2 katlı idari betonarme tarzda içi dışı sıvalı boyalı bina bulunurken, zeminler seramik ve mermer ön cephe camekanlı doğramalı şekildedir. Bina 87.84 m2 oturumlu ,2. Kat 92.00 m2 olup depo amaçlı kullanırken üst katta wc-mutfak-2 oda, alt katta geniş salon şeklindedir. Bahçede ise 193.55 m2 karo alan bulunmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2020 yılı yapı yaklaşık m2 maliyetlerine göre yapıların 1.Sınıf (B) grubu yapı olarak değerlendirilmiştir. Yıpranma ve mevcut hali ile yapım yılı dikkate alınarak %40’dır. Diğer yapı ise oldukça eski , sıvalı -boyalı ise de alt katı 65.24 m2 kullanım yıllarında atölye şeklinde iken -üst katı 30.06 m2 olup olarak idari kat iken şimdi depo şeklinde kullanılmakta olduğu görülmüştür. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2020 yılı yapı yaklaşık m2 maliyetlerine göre yapılar betonerma bina 2.sınıf (C) grubu yapı olarak değerlendirilmiştir. Mevcut hali yıpranması ile yapım yılı dikkate alınarak %25 ve 2.Binanın eski hali ve yıpranması ile %60 alınmıştır. İmar durumu : 25.08.2020 tarihli yazısında Adana ili, Yüreğir İlçesi, Karşıyaka Mahallesi 9418 Ada, 5 parselin imarı E=2.40-Taks :070- Yençok serbest şeklindedir. Taşınmaza yönelik 1/1000 ölçekli imar planı revizyonu ve imar planına uygun imar planı çalışması yapıldıktan sonra imar durumu verilecektir denilmiştir.

Kaynak: www. ilan.gov.trAyrıntılı Bilgi için:  https://www.ilan.gov.tr/ilan/852557/emlak/is-yeri-ve-ticari-isletme/adana-karsiyakada-2-adet-is-yeri-icradan-satiliktir-coklu-satis-

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -