hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

‘Adana’ konulu Senaryo Yarışması’nın jürisi belli oldu 

Son Güncelleme :

31 Ağustos 2016 - 17:34

/ 644 views kez okundu.
‘Adana’ konulu Senaryo Yarışması’nın jürisi belli oldu 


23. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek ‘Adana’ konulu Senaryo Yarışması’nın jüri üyeleri belli oldu. Yazar, yönetmen ve senarist Füruzan, jüri başkanı olarak görev yapacak
 
ADANA (GÜNEY HABER) – 23. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek ‘Adana’ konulu Senaryo Yarışması’nın jüri üyeleri belli oldu.
19 – 25 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nde, ‘Adana’ konulu Senaryo Yarışması’nda görev alacak jüri üyeleri belli oldu.
62 senaryonun başvurduğu yarışmanın ön değerlendirme kurulunda senaryo ve diyalog yazarı Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İlker Barış, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nüket Elpeze Ergeç ve Altınoran Sanat ve Kültür Platformu Kurucusu, yazar, fotoğrafçı Dr. S. Haluk Uygur yer aldı.
Yarışmanın jürisinde ise yazar, yönetmen ve senarist Füruzan, jüri başkanı olarak görev yapacak. Bunun dışında jüride yönetmen, senarist Biket İlhan, araştırmacı – yazar, Orhan Kemal Müzesi kurucusu Işık Öğütçü, psikolog ve yazar Jülide Sevim ile yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun görev alacak.
Yarışmada dereceye girecek senaryolara; Birincilik Orhan Kemal Ödülü ile 40 bin TL, İkincilik Yaşar Kemal Ödülü ile 20 bin TL, Üçüncülük Muzaffer İzgü Ödülü ile 10 bin TL verilecek.
Konu hakkında görüşlerini bildiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Bu yıl festivalimiz kapsamında, ‘Adana’ konulu Senaryo Yarışması’nın ikincisini düzenleyeceğiz. Yoğun ilgi gören yarışmamızın, ülkemizde yeni senaristlerin yetişmesi için vesile olmasını umuyoruz. Tüm finalistlere başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Yarışmanın ödülleri, 24 Eylül Cumartesi tarihinde gerçekleştirilecek ödül töreni ile sahiplerini bulacak.