logo

30 Aralık 2017

Adana topraklarına 2 bin fidan 

Adana Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yapan Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi, ziyaretçilerine 2 bin adet fidan dağıttı.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yapan Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi, ziyaretçilerine 2 bin adet fidan dağıttı.
Şehirlerin hızla betonlaştığı günümüzde insanoğlu için doğanın taşıdığı anlama dikkat çekmek isteyen alışveriş merkezi, Adana Orman Bölge Müdürlüğü’nce “Ağaç Kesme Fidan Dik” sloganı ile hayata geçirilen fidan dağıtım kampanyasına ev sahipliği yaptı.
Etkinlikte alışveriş merkezine gelen ziyaretçilere, bin adet fıstık çamı, 500 yüz adet defne, 500 adet murt fidanının dağıtımı yapıldı.
Adanalılardan ilgi gören etkinlikte Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı fidanlık müdürlüğü çalışanları tarafından fidan dikimi ve bakımının nasıl yapılacağı konusunda bilgilendirme de yapıldı.

“FİDAN DAĞITIMIYLA EKOSİSTEMİ KORUYORUZ”
Fidan dağıtımına katılan Adana Orman Bölge Müdürü İsmet Erol, “Türkiye genelinde yürüttüğümüz bu kampanyayla ekosistem dengesi, çevre temizliği, oksijen üretimi, karbon yutumu ve daha birçok faydasıyla ağacın önemini vurguluyoruz” dedi.
Daha yaşanabilir bir dünya için ormanların korunması gerektiğine dikkat çeken Erol, yılbaşı süslemesi için ağaçların kesilmesini de eleştirdi.
Erol, her yılbaşında milyonlarca ağacın süslenmek için kesildiğini belirterek, “Bizde bu üzücü tablonun yaşanmaması için her yılbaşı öncesi camilerde, alışveriş merkezlerinde, okullarda, sokaklarda ücretsiz fidan dağıtımı yaparak ağaç dikimini teşvik etmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda Optimum AVM yetkililerine de bize verdikleri destekler için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Share
274 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.