hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Adana Valiliği’nden “Kamuda Etik Eğitimi” 

Son Güncelleme :

24 Haziran 2014 - 17:55

/ 568 views kez okundu.
Adana Valiliği’nden “Kamuda Etik Eğitimi” 

 AW126287

Adana Valiliği tarafından kamu personeline “Kamuda Etik Eğitimi” verildi. Vali Yardımcısı Durmuş Gencer’in başkanlığında düzenlenen toplantıya İl Yazı İşleri Müdürü, İl Yazı İşleri Personel Büro Şefi, Valilik, Kaymakamlıklar, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri personeli katıldı. Vali Yardımcısı Gençer, “periyodik olarak gerçekleştirilen bu toplantılar, devlet ve vatandaş ilişkilerinin sağlıklı yürütülmesinde yararlı sonuçlar verecek” dedi.

 

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Valiliği tarafından kamu personeline “Kamuda Etik Eğitimi” verildi.

Vali Yardımcısı Durmuş Gencer’in başkanlığında düzenlenen toplantıya İl Yazı İşleri Müdürü Abdulhadi Şenkaya, İl Yazı İşleri Personel Büro Şefi Ali Karakoyun, Valilik, Kaymakamlıklar, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri personeli katıldı.
Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Durmuş Gençer, bu toplantının yapılışındaki amacın, devlet ve vatandaş arasındaki diyaloğun, karşılıklı güven, saygı ve memnuniyetin geliştirilmesi olduğunu söyledi. Vali Yardımcısı Gençer, periyodik olarak gerçekleştirilen bu toplantıların, devlet-vatandaş ilişkilerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi konusunda yararlı sonuçlar vereceğine inandığını vurguladı.
Kamu kurum personelinin katılımıyla gerçekleştirilen “Kamuda Etik Eğitimi” konulu toplantının sunumunu yapan Başbakanlık Etik Kurulu Etik Eğitici Sertifikalı Adana Defterdarlık Uzmanı Hakan Yıldız, Türkiye’de etik ile ilgili iki temel örgütlenme olduğunu ve bunların; Başbakanlık bünyesindeki Kamu görevlileri Etik Kurulu ile kurum ve kuruluşlarda oluşturulan etik komisyonları olduğunu ifade etti.
“Kamuda Etik Eğitimi” konusuna ilişkin ilke ve standartların slayt gösterisi eşliğinde maddeler halinde anlatıldığı ve katılımcıların sorularının da yanıtlandığı toplantıda, yönetim alanında doğru davranışlara ulaşmak için dikkat edilmesi gereken hususlar ve sağlıklı bir toplum yapısının idame edilmesinde kamuda etik konusunun önemi, tüm ayrıntılarıyla irdelendi.