hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Adanalı esnaftan Başkan Sözlü’ye plaka teşekkürü

Son Güncelleme :

25 Ağustos 2016 - 21:21

/ 468 views kez okundu.
Adanalı esnaftan Başkan Sözlü’ye plaka teşekkürü

Adana ESOB yöneticileri ve ilçe esnaf odaları başkanları, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım düzenlemesinden memnun kaldı. 

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana’da ulaşım hizmeti veren taksi, servis araçları ile köy ve ilçeler arası taşımacılık yapan taşıtlarla ilgili plaka düzenlemesinin ardından esnaf temsilcileri Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye makamında ziyaret ederek, teşekkür etti.

Başkan Hüseyin Sözlü, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Nihat Sözütek ile ilçelerin esnaf temsilcilerini belediyede konuk etti. Ziyarette, esnaf temsilcileri Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık ve Yüreğir ilçelerinde taksiler için ‘T plaka’, servis araçları için ‘S plaka’ ile köy ve ilçeler arası taşımacılık yapan taşıtlar için ‘U plaka’ düzenlemelerini değerlendirdi.
Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, taşımacılık esnafının çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve disiplin altına alınması konusunda Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ortaya koyduğu hakkaniyetli çalışmalardan dolayı Başkan Hüseyin Sözlü’ye şükranlarını sundu.
Sözütek, “Adana genelindeki plaka düzenlemesinde yolcu taşımacılığı yapan esnafımızın haklarının korunması ve daha iyi şartlarda mesleki faaliyetlerini sürdürmesi noktasında Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar bizleri memnun etmiştir. Sayın Başkan Hüseyin Sözlü ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.
Başkan Hüseyin Sözlü ise sivil toplumun temelini Ahilik geleneğinden beslenen esnafın oluşturduğunu vurgulayıp, ulaşım esnafının talepleri doğrultusunda iyileştirmelerden duyulan memuniyetin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.