logo

19 Aralık 2017

Ağabeyinin yaraladığı yengesini öldürmek isteyen zanlı tutuklandı 

Adana’da ağabeyinin 10 yerinden bıçakladığı ve yoğun bakımda tedavi gören yengesini öldürmek isterken yakalanan zanlı tutuklandı.

ADANA (İHA) – Adana’da ağabeyinin 10 yerinden bıçakladığı ve yoğun bakımda tedavi gören yengesini öldürmek isterken yakalanan zanlı tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre, yaralama olayı, 9 Aralık Cumartesi günü Seyhan ilçesindeki Dağlıoğlu Mahallesi’nde meydana geldi. Fırıncılık yapan Hüseyin Ötgen ile 2 çocuğunun annesi Kevser Ötgen arasında ekonomik nedenler yüzünden şiddetli geçimsizlik başladı. Bu süreçte eşini döven Hüseyin Ötgen, 2 kez evden uzaklaştırıldı. İddiaya göre, uzaklaştırma cezası biten Hüseyin Ötgen eşi ile barışmak için evine geldiğinde boşanma konusu nedeniyle tekrar tartışmaya başladılar. Tartışma kavgaya dönüşünce Hüseyin Ötgen, eşini 10 yerinden bıçaklayarak ağır yaraladı.
Bir kamu hastanesinde tedavi altına alınan Kevser Ötgen’in durumunun iyi olduğu öğrenildi.
16 Aralık Cumartesi gecesi ise Kevser Ötgen’in ailesinin yaşadığı Dağlıoğlu Mahallesi’nde eve saldırı düzenlemek isteyen bir kişi devriye gezen polisler tarafından fark edilince, saldırgan otomatik tabancasını yola atıp bir arabaya binerek uzaklaştı.
Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Bürosu ekiplerinin titizlikle yürüttüğü çalışma sonrasında, kaçan kişinin Hüseyin Ötgen’in kardeşi Cumali Ötgen olduğu tespit edildi.
Gözaltına alınan ve 20 ayrı dosyadan sabıkası bulunan Cumali Ötgen’in, ağabeyinin hapse düşmesine neden olduğu için 10 yerinden bıçaklanan yengesinin evde olduğunu düşündüğünü ve intikam almak için onu öldürmeye gittiğini ifade ettiği bildirildi.
Emniyetteki sorgusunun ardından sağlık kontrolünden geçirilen Cumali Ötgen, adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkartılan Cumali Ötgen tutuklandı.

Share
948 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.