hava 35° Orta
DOLAR 32,8167 % % 0.01
EURO 35,1114 % % -0.29
GRAM ALTIN 2.496,00 % % 0,25
ÇEYREK A. 4.080,96 % % 0,25
BITCOIN 63.948,17 % -3.658
SON DAKİKA

AGİAD Yaşlıları Unutmadı

Son Güncelleme :

24 Mart 2015 - 17:40

/ 540 views kez okundu.
AGİAD Yaşlıları Unutmadı

AGİAD (4)

Adana’nın ekonomik yönden gelişmesi için gösterdiği çabaların yanı sıra toplumsal sorumluluk gerektiren girişimleri de “görev” edinen Adana Genç İş Adamları Derneği (AGİAD), Yaşlılar Haftası’nda Seyhan Belediyesi Huzurevi sakinlerini Şirinpark Otel’de verdiği yemekte ağırladı.

ADANA (GÜNEY HABER)- Adana’nın ekonomik yönden gelişmesi için gösterdiği çabaların yanı sıra toplumsal sorumluluk gerektiren girişimleri de “görev” edinen Adana Genç İş Adamları Derneği (AGİAD), Yaşlılar Haftası’nda Seyhan Belediyesi Huzurevi sakinlerini Şirinpark Otel’de verdiği yemekte ağırladı. Huzurevinde kalan 31 yaşlıyla birlikte yemek yiyen AGİAD Başkanı Sefa Noyaner ve yönetim kurulu üyeleri, misafirlerle yakından ilgilenip, sohbet etti.
Seyhan Belediyesi Huzurevi Müdürü Hamza Dönmezler, AGİAD Başkanı Seda Noyaner ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, sivil toplum örgütlerinin böyle anlamlı günlerde kendilerine destek olmasını, yaşlıların yanında yer almasını takdirle karşıladıklarını belirtti. Dönmezer, AGİAD’ın bu davranışıyla topluma ve sivil toplum örgütlerine manevi değerlerimizin korunması yönünde örnek olduğunu söyledi.
AGİAD Başkanı Sefa Noyaner ise ömrü yeten her insanın bir gün yaşlanacağını ve bunun bilinciyle yaşlılara saygı ve sevgi gösterilmesi gerektiğini kaydetti. Yaşlıları korumanın ve gözetmenin de bir insanlık görevi olduğunu ifade eden Noyaner, “Anne ve babalarımız, büyüklerimiz ilgiye ve korumaya muhtaç hale geldiğinde onların yanında olmalıyız. Kimsesiz, devlet koruması altındaki yaşlılarımıza da moral desteği olmak, onlara yakınlık göstermek çok önemli. Toplumumuzdaki manevi değerlerin kaybolmaması, bizi biz yapan özelliklerin korunması ve Seyhan Belediyesi’nin sahip çıktığı yaşlılara moral desteği vermek için bugün onlarla bir aradayız. Onlar bizim büyüklerimiz ve onları çok seviyoruz, saygı duyuyoruz.” dedi.
Noyaner, yaşlılar için düzenledikleri etkinliğin geleneksel hale geldiğini, önümüzdeki yıllarda da benzer aktivitelerle yaşlılara olan saygı ve sevgilerini göstermeye devam edeceklerini kaydetti. Huzurevi sakinleri de AGİAD Başkanı Sefa Noyaner ve yönetim kurulu üyelerine, kendilerini verdikleri moral desteği nedeniyle teşekkür etti.