Adana Güney Haber

AİLELER, MAHALLE İÇİNE AÇILAN TİCARİ FAALİYETE VE MASAJ SALONLARINA TEPKİ GÖSTERDİ

AİLELER, MAHALLE İÇİNE AÇILAN TİCARİ FAALİYETE VE MASAJ SALONLARINA TEPKİ GÖSTERDİ
386 views
19 Ekim 2020 - 1:52

Adana’da bazı konut alanı imarlı bölgelere ticari ruhsat verilmesi, dershane, okul öncesi, spa, güzellik merkezi, masaj salonları gibi işyerlerinin açılmasına yerleşkede bulanan sakinler tepki gösteriyor. Sadece ailelerin yaşadığı bölgeye dışarıdan, bilinmeyen insanların ticari işletmelerin varlığı sebebi ile gelmesi mahalle kültürüne, aile ve toplumsal güvenliğe, bazı durumlarda ise ahlaka aykırı durumlara zemin oluşturuyor.

 (HABER MERKEZİ)-Adana’da bazı konut alanı imarlı bölgelere ticari ruhsat verilmesi, dershane, okul öncesi, spa, güzellik merkezi, masaj salonları gibi işyerlerinin açılmasına yerleşkede bulanan sakinler tepki gösteriyor. Sadece ailelerin yaşadığı bölgeye dışarıdan, bilinmeyen insanların ticari işletmelerın varlığı sebebi ile gelmesi mahalle kültürüne, aile ve toplumsal güvenliğe, bazı durumlarda ise ahlaka aykırı durumlara zemin oluşturuyor.

Ticari işletmelerin olduğu bölgelere spa ve masaj salonları da açılıyor. Bunların bir çoğunun amaç dışı işletildiğini, ahlaki açıdan sakıncalı olduğunu toplumsal ve aile düzenini tehdit ettiğini belirten vatandaşlar bu tip işletmelere belediyelerin açma ruhsatı vermemesi gerektiğini vurguladılar. Konut alanı imarlı bölgede sadece ailelerin yaşadığını ve ticari faaliyetlerin Anayasa ile güvence altına alınan “Aile Yaşam Hakkına Saygı” ve “Ailenin korunması ve çocukların hakları” ilkelerini tehdit ettiğini, bu tip işletmelerin çoğaldığını söyleyen vatandaşlar, “ bizler kimsenin ekmeğinin peşinde değiliz. Ama masaj salonlarının mahalle içlerine, aileler ve çocukların bulunduğu mesken alanlarında açılmasını da uygun ve doğru bulmuyoruz. Spa, güzellik merkezi, masaj salonu ismi altında amacından farklı birçok ahlaktan yoksun işlerin döndüğünü biliyoruz. Bu tip haberleri de medyadan takip ediyoruz. Bu konuda yetkililerden gereğinin yapılmasını talep ediyoruz. Bizler mahallemizde bu tip işletmeleri istemiyoruz. Hem sağlık açısından, hem ahlaki açıdan hiç uygun olmayan bu işletmelerin biran önce kapatılıp mahalle içlerinden arındırılmasını istiyoruz” dediler.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -