izmir escort
hava Orta
DOLAR 18,8383 % % 0.1
EURO 20,3282 % % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % % -2,34
BITCOIN 446.354 % -1.085
SON DAKİKA

Akça: “Her Çocuk Parkına Kamera Konulsun”

Son Güncelleme :

09 Mayıs 2014 - 18:08

/ 578 views kez okundu.
Akça: “Her Çocuk Parkına Kamera Konulsun”

Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği Başkanı Çiğdem Akça, belediye başkanlarına her çocuk parkına güvenlik kamerası konulması çağrısında bulundu.
ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği Başkanı Çiğdem Akça, belediye başkanlarına her çocuk parkına güvenlik kamerası konulması çağrısında bulundu.
Akça, çocuk kaçırılmaları ve cinayetlerinde çok önemli bir artış olduğunu ifade ederek, “Biz çocuk istismarında ‘çocuk işçiliğindeki duruma’ basında yer vermek isterken, çocuk hakları içinde en önemli yeri tutan ‘yaşam hakkı’ ihlali korkunç boyutlara varmıştır. Artık evine 2 saat geç kalan bir çocuğun evinde akla her türlü şey gelmektedir. Türkiye genelinde herkes huzursuz bir şekilde evladını okula göndermektedir. Her çocuk parkında kamera olması çok önemli çünkü kötü niyetli insanların oraya gelmeleri konusunda caydırıcı olacaktır. Amacımız , bir çocuğun başına dahi artık böyle bir olayın gelmemesidir” dedi.
Toplumda psikolojik sorunlar yaşayan bireyler de artış olduğunu belirten Akça, “Bu durum en çok ‘özellikle kadın ve çocuk ölümlerindeki artışa’ sebep olmakla birlikte, basından ve sosyal medyadan gördüğümüz üzere linç eylemleri sık sık görülmekte; insanlar kendi adaletlerini yaratma çabası içine girmektedirler. Önemli olan önlem almak diyerek tekrarlıyoruz ‘Lütfen acil olarak her çocuk parkına kamera konulsun” diye konuştu.