hava 35° Orta
DOLAR 32,8167 % % 0.01
EURO 35,1114 % % -0.29
GRAM ALTIN 2.496,00 % % 0,25
ÇEYREK A. 4.080,96 % % 0,25
BITCOIN 63.948,17 % -3.658
SON DAKİKA

AKGP’den CHP’ye ziyaret

Son Güncelleme :

23 Şubat 2017 - 0:30

/ 435 views kez okundu.
AKGP’den CHP’ye ziyaret

Anadolu Kadın Gücü Platformu CHP İl ve Seyhan İlçe örgütlerini ziyaret  etti. Platform yöneticileri İl Başkanı Ayhan Barut ve Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu ile görüş alışverişinde bulundu.

ADANA(GÜNEY HABER) – Sevim Ağamulla başkanlığında oluşumunu bir sure once tamamlayan Anadolu Kadın Gücü Platformu, sivil toplum ziyaretlerini sürdürüyor. Platform yöneticileri bu kapsamda, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl ve Seyhan İlçe örgütlerini  ziyaret etti.

Başkan Sevim Ağamulla ve yöneticiler Fevziye Uçar, Hülya Önder Acet, Muhteber Başman, Gülsüm Dilbilir, Cennet Kaya, Hülya Ayata Gözebe, Sibel Kasar, Mediha Yaman, Ayfer Yılmaz, Derya Sıçramaz, Nuran Altunsoy, Gülşen Ağlamaz ve Eren Kocacan’dan oluşan Platform heyeti, CHP İl Başkanlığını ziyaret ederek İl Başkanı Ayhan Barut ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Referandum çalışmaları ve gündeme ait konular üzerinde görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, İl Başkanı Ayhan Barut, Anadolu Kadın Gücü Platformu’nun çalışmalarını önemsediklerini ifade ederek, herkesi halkın ortak değeri olan Atatürk’te buluşmaya çağırdı.

Platform Başkanı Sevim Ağamulla da, kadının toplumda olması gereken yeri ile son yıllarda yaşanan toplumsal erozyona vurgu yaptı. Ağamulla, ülkenin içinde bulunduğu koşullara dikkati çekerek, Platform olarak ülkenin düzlüğe çıkması için sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi.

CHP il yöneticilerinden Şeniz İl de, Anadolu Kadın Gücü Platformu’nun çalışmalarını ilgiyle takip ettiğini belirterek, bir kadın ve siyasetçi olarak Anadolu kadın Platformu’nun yanında olduğunu bildirdi.

Anadolu Kadın Gücü platform yöneticileri ikinci ziyaretlerini CHP Seyhan İlçe Başkanlığına gerçekleştirdi. Sevim Ağamulla başkanlığında Fevziye Uçar, Hülya Önder Acet, Derya Sıçramaz, Muhteber Başman, Gülsüm Dilbilir, Cennet Kaya, Hülya Ayata Gözebe, Sibel Kasar, Mediha Yaman, Ayfer Yılmaz, Rezzan Mercimek, Gülşen Ağlamaz, Eren Kocacan, Nuran Altunsay ve Asuman Ensari’den oluşan platform heyeti CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu ile bir araya geldi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kolcu, Platform önemine referendum ve gündemdeki siyasi konularla ilgili bilgi verdi.

Sıkıntıların öncelikle kadınları etkilediğini vurgulayan Başkan Sevim Ağamulla da, Platformun referendum konusunda CHP’nin yürüttüğü çalışmalara katkı sunmaya sunmaya hazır olduklarını belirtti.

Ağamulla, ayrıca, CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu’ya gösterdiği misafirperverlik ve verdiği bilgiler için teşekkür etti