hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,7878 % % 1.53
EURO 35,1602 % % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % % 2,80
BITCOIN 66.076,01 % 0.077
SON DAKİKA

ALİ BATMAN DİKKAT ÇEKTİ!

Son Güncelleme :

08 Mayıs 2014 - 20:51

/ 700 views kez okundu.
ALİ BATMAN DİKKAT ÇEKTİ!

Çukurova Belediyesi Meclis Üyesi Ali Batman ile ilgili çeşitli sosyal ortamlarda oldukça olumlu konuşmalar geçiyor. Halka yakın kişiliği ve kimliği ile öne çıkıyormuş. Yardımseverliği insanlar arasında kulaktan kulağa yayılmış. Şahsen kendisini tanımasam da halkını böyle içtenlikle kucaklayan ve seven bir kişi olduğu için takdir etmek gerekiyor. Memlekete lazım böyle insanlar.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Adana’mızda kentsel dönüşümün gerçekleşmesi sanırım şehrini seven her insanın istediği bir durum olsa gerek. Diğer yandan kentsel dönüşüm uygulamalarının gecikmesi kentsel dönüşüm alanı ilan edilen bölgelerin yenilenmesine değil geri kalmasına sebep verebilmektedir. Kentsel dönüşüm uygulamalarının gecikmelerinin arkasında bütçe yetersizliği, uygulama aleyhine açılan davalar ve yönetimsel sorunlar yattığı düşünülmektedir. Bu sorunların acilen çözülmesi gerekmektedir. Çözüm noktasında Adana Milletvekillerimize de merkezi hükümete de çok iş düşmektedir.

YÜREĞİRDE TRAFİK

Karataş Bulvarının yapım sürecinde sıkışıklıklar yaşanmakla birlikte henüz yapım aşamasında olan bulvarın güneye giden istikametinde Kaymakamlık karşısında park eden araçlar çekiliyormuş. Bununla ilgili trafik işareti olmadığından yakınan vatandaşlar haberleri olmadan araçlarının çekildiğini söylüyorlarmış. Trafiği rahatlatmak esas olsa da halkın zarar görmemesine ihtimam göstermek gerekiyor.

SEYHAN SET YOLU S.O.S VERİYOR

Ülkemizin kritik ve stratejik tarımsal ürünlerinin yetiştiği bölgelere hizmet veren yollara özen gösterilmesi gerekiyor. Kayışlı köyü ile Yolgeçen köyü arası ve Seyhan nehrinin kenarında bulunan Salmanbeyli köyü set yolu ihracatçıların kamyonları geçtiğinden hasar görmektedir. Bu bölgelere sürekli hizmet gitmesi gerekmektedir. Her halükarda artık mahalle niteliği taşıyan bu bölgelerden emlak vergileri alınmaktadır. Bu bölgeler Adana’ya ve tüm ülkeye hizmet etmektedir. Üstelik unutulmaması gereken bir şey de hizmetin gitmediği yere hizmeti kim götürürse o bölgenin oylarını toplayan o olacağı gerçeğidir.