hava 31° Orta
DOLAR 32,9013 % % 0.23
EURO 35,3479 % % 0.55
GRAM ALTIN 2.465,29 % % 0,60
ÇEYREK A. 4.030,75 % % 0,60
BITCOIN 61.200,01 % -4.556
SON DAKİKA

ANADOLU KADIN GÜCÜ GÖREVE HAZIR!…

Son Güncelleme :

27 Ocak 2017 - 0:42

/ 357 views kez okundu.
ANADOLU KADIN GÜCÜ GÖREVE HAZIR!…

Türkiye’nin aydınlık yarınları ve Cumhuriyet değerlerinin korunması için mücadele ettiklerini belirten Anadolu Kadın Gücü Platformu Kurucu Başkanları Muazzez Uğurlutepe ve Sevim Ağamulla, Ülke yönetiminde kadınların da en az erkekler kadar söz sahibi olması gerektiğine dikkat çekti.

ADANA(GÜNEY HABER)- Anadolu Kadın Gücü Platformu çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Terörün ülkede tüm değerleri alt üst ettiğini, toplumun tüm katmanlarının mutsuz ve umutsuz hale geldiğini öne süren Anadolu Kadın Gücü Platformu Kurucu Başkanı Sevim Ağamulla,  ülkede adalet ve huzurun bağımsız yargı ile sağlanacağına inandıkları için,  ilk ziyaretlerini Adana Barosu’na yaptıklarını söyledi. Ağamulla, “Türkiye’nin aydınlık yarınları ve cumhuriyet değerlerinin korunması için,  toplumun her kesimine, özellikle çağdaş kadınlara önemli görevler düşmektedir. Ulu Önder Atatürk, ‘Dünyada hiçbir milletin kadını, zafer kazanmak için Anadolu Kadını kadar emek vermemiştir’ diyerek, Türk Kadını’nın azim ve cesaretine övgüler yağdırmıştır” dedi.

Ülkede barışın sağlanması için güçbirliği oluşturmanın zorunlu olduğunu belirten Başkan Muazzez Uğurlutepe de, şunları kaydetti:

“Atatürk, kadın aklına ve gücüne önem verirdi. Dünyada ilk seçme ve seçilme hakkını bize Ata’mız vermiştir. Bu nedenle, onun ilke ve devrimlerini sonsuza dek yaşatmak boynumuzun borcudur. Tüm kadınları bizimle birlikte hareket etmeye ve sesimizi yükselterek duyurmaya davet ediyoruz. Cumhuriyeti korumak, savaşa ve teröre hayır demek, ülke yönetiminde erkekler kadar kadınların da söz sahibi olması gerektiğine inandığımız için bu platformu oluşturduk. Toplumda hiçbir kuvvet kadın gücünü görmezden gelemez.  Savaşımız, kadın milletini sindiren ve şiddet uygulayan zihniyetlere karşıdır”