Adana Güney Haber

Annelerimizin kıymetini bilelim

Annelerimizin kıymetini bilelim
Fazilet Kalaycı
Fazilet Kalaycı( fazilet@adanaguneyhaber.com )
273 views
19 Mayıs 2020 - 1:10

Anneler Günü, her yıl olduğu gibi 2020’de de Mayıs ayının ikinci haftasının pazar gününde kutlandı.  Her yıl mayıs ayının 2’inci haftası anneler günü olarak kutlanması artık bir gelenek haline gelmiştir. Bu yıl 10 Mayıs’a denk gelen anneler günü kutlaması dolayısıyla dünyanın her yerinde tatlı bir telaş başladı.

Annelerimiz, bizlerin bu dünyada sahip olduğu en değerli varlıkların en başında geliyor. Çünkü annelerimiz bizlere canlarından can, ruhlarından ruh katarak bizleri dünyaya getirip, en donamlı bireyler olması için çalışıyor. Bizleri 9 ay karnında taşıyarak bizlere sevgiyle bağlanan annemiz, sonrasında ise bizler hayata karşı daha güçlü durabilecek duruma gelene kadar bizler için her türlü fedakârlığı yapıyorlar ve ömürlerinin sonuna kadar evlatları kaç yaşına gelirse gelsin bu fedakarlıkları devam ettiriyor. Her insanın hayatta sağlam bir duruşunun olması, ayaklarının yere sağlam basabilmesi ancak ve ancak annesinin eseridir. Bu değerli, kıymetli insanları sadece anneler gününde değil bir ömür boyu hatırlamak başımıza taç etmek gerekmiyor mu?

Anne evladını 9 ay boyunca karnında taşır, onu dünyaya getireceği günü düşünerek bütün dertlerini, tasalarını bir kenara bırakır. Hamileliğin getirdiği her türlü rahatsızlığa evladına kavuşacağı anı hayal ederek sabrediyor. O cennet kokulu yavrusunu dünyaya getirdiği an dünyanın en mutlu insanı anneler olmuşlardır. Artık ömrünün sonuna kadar her zaman evladını koruyup kollayacaktır. “Her şeyin en iyisi en güzeli evladımın olsun” düşüncesiyle kendini hep 2’inci planı atacak öncelik her daim yavrusunun olacaktır. Evladı kaç yaşına gelirse gelsin anne çocuğuna sanki daha yeni doğmuş bebeğine bakar gibi bakacak evladı onun gözünde hiç büyümeyecektir.

Anneler çocuklarının ilk öğretmenidir. Çocuklar hayatı annesinden öğrenir. Hiçbir öğretmenin öğretemeyeceği bilgiyi, görgüyü anne öğretir. Annelerin öğrettikleri ile kişilikler şekillenir. Dünyayı değiştiren tüm insanları yetiştiren bir anne vardır. Bu yüzden annelerimiz bizler için veinsanlık için çok değerli ve önemlilerdir. Bu nedenledir ki anneler günü sadece mayıs ayının 2inci haftası değil yılın on iki ayının 365 günü yani her gün kutlanmalıdır.

Annelere küsmek, darılmak asla doğru değildir. Bir gün bizleri bırakıp gittikleri vakit yaşarız, pişmanlığını ne var ki bu pişmanlık asla gideni getirmeyecek, ne olursa olsun bir annenin yeri hiçbir şey ve hiçbir zaman doldurulamaz. Doğumdan ölüme kadar her daim yanı başımızda olan tırnağımız dahi kanasa dünyayı yakacak kadar bizi seven bu insanları kırmayalım. Annesi ile dargın olan varsa bu anneler günü herkes için yeni bir başlangıç olsun. Çünkü unutmayalım ki hiç kimse anne kadar sevemez, anne kadar sevgi dolu bakamaz gözlerimize…

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -