Adana Güney Haber

ARICILIK KURSUNA YOĞUN İLGİ

ARICILIK KURSUNA YOĞUN İLGİ
73 views
27 Nisan 2021 - 2:10

Açtıkları kurslar ve verdikleri eğitimlerle insanlara hem yeni iş kapıları açan Halk Eğitim Merkezleri aynı zamanda da kişilerin farklı hobiler edinmelerine büyük katkı sunuyor.

(HABER MERKEZİ)-Açtıkları kurslar ve verdikleri eğitimlerle insanlara hem yeni iş kapıları açan Halk Eğitim Merkezleri aynı zamanda da kişilerin farklı hobiler edinmelerine büyük katkı sunuyor.

Kişisel gelişimin desteklenmesi ve meslek sahibi olma noktasında çok önemli görevler üstlenen Halk Eğitim Merkezleri pandemi döneminde de açtıkları kurslarla vatandaşların bilgilenmesine ve yeni ilgi alanları oluşturmasına yardımcı olmaya devam ediyor.

Çukurova Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan arıcılık kursu, kursiyerler tarafından büyük ilgi gördü. Aldıkları teorik eğitimlerin yanı sıra uygulamalı eğitimlerle de arıcılık alanında gerekli her türlü bilgiye sahip olan kursiyerler, özel kıyafetlerini giyerek arı kovanlarının başına geçti.

Arıcılık kursu hakkında bilgiler veren Çukurova Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Yavuz; “Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde açılan arıcılık kursumuz vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi gördü. Arıcılık Kursu ise Arıcılık mesleğini yürüten ve ya yürütmek isteyen bireylerin kurs bitiminde aldıkları sertifikalarla kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, arıların bakımı, arı ürünlerinin hasadı ve zararlılardan korunması işlemlerini takip etme, bilgi ve becerisine sahip oluyorlar. Kursiyerlerimiz, kurs bitiminde aldıkları sertifika ile Arıcılık hibe başvurusunda bulunabilir, arıcılık kredisi temin edebilir, arıcılık desteklerinden faydalanır, arıcılık alanında girişimlerde bulunabilirler.” şeklinde konuştu.

Arıcılık kursuna vatandaşların yoğun bir katılım gösterdiklerini belirten Yavuz; “Halk Eğitim Merkezlerinde birçok alanda kurslar açılıyor ve insanlar burada bilgi sahibi olarak yeni hobiler ediniyorlar aynı zamanda da iş, meslek sahibi oluyorlar. Arıcılık kursumuz da vatandaşlarımız tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı. Teorik olarak eğitimlerini alan kursiyerlerimiz hocalarının eşliğinde pratikte de deneyim kazanmak için arı kovanlarının başına geçtiler. Her kişiye uygun farklı alanlarda devam eden kurslara tüm vatandaşlarımızın bu şekilde katılım göstermelerini tavsiye ederiz.” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -