hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,9803 % % 0.24
EURO 35,3375 % % 0.11
GRAM ALTIN 2.459,50 % % 0,31
ÇEYREK A. 4.021,29 % % 0,31
BITCOIN 62.150,89 % 3.309
SON DAKİKA

ATIKLAR DAHA ETKİN TOPLANACAK

Son Güncelleme :

11 Ocak 2016 - 22:15

/ 432 views kez okundu.
ATIKLAR DAHA ETKİN TOPLANACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde yetkilendirilmiş kuruluş olan Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) ile işbirliği protokolü imzalayan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, elektrikli ve elektronik eşya atıklarının daha etkin toplanmasında önemli bir adım attı.

ADANA (GÜNEY HABER) – Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde yetkilendirilmiş kuruluş olan Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) ile işbirliği protokolü imzalayan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, elektrikli ve elektronik eşya atıklarının daha etkin toplanmasında önemli bir adım attı.
TÜBİSAD ile yapılan iş birliği protokolünün imzasında konuşan Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş, “Geçtiğimiz günlerde Bakanlıkça lisanslı bir firma olan Akademi Çevre ile elektronik atıkların toplanması için sözleşme yaptık. TÜBİSAD ile yapılacağımız bu işbirliği protokolü ile de, bu çalışmaların koordinasyonu genişletilecek olup toplama ve bilinçlendirme faaliyetlerinin kapsamı arttırılacaktır” dedi.
Akkuş ayrıca Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından okullarda verilen çevre eğitimlerine elektrikli ve elektronik atıklar konusunun da dahil edileceği bilgisini paylaşırken, bu işbirliğinde emeği geçen TÜBİSAD Genel Sekreteri Meltem Bağdatlı, AEEE Sorumlusu N.Selen Tanner, AEEE Koordinatör Çevre Görevlisi Haluk Onay olmak üzere Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Atık Şube Müdürü Çağrı Ün ve Özel Atık Şube Müdürlüğü’nde görevli Kimyager Elif Asena Tanrıverdi’ye de katkılarından dolayı teşekkür etti.
Büyükşehir Belediyesi Özel Atık Şubesi, atık elektrikli ve elektronik eşyalarını geri dönüşüme göndermek isteyen vatandaşların Alo 153 hattına bilgi vererek geri dönüşüme katkı sağlayabilecekleri bildirildi.