hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Atiye, Adanalılarla buluştu

Son Güncelleme :

23 Mart 2015 - 17:14

/ 741 views kez okundu.
Atiye, Adanalılarla buluştu

Atiye konseri 6Sevilen şarkıcı, Adanalılara coşku ve eğlence dolu bir gece yaşattı:

 Atiye, Adanalılarla buluştu

 Türk Pop Müziği’nin sevilen sesi Atiye, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği Bahar Şenlikleri etkinlikleri kapsamında, Uğur Mumcu Meydanı’nda Adanalılarla buluştu.

ADANA (GÜNEY HABER)- Adanalılar bu yıl Bahar’a, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği Bahar Şenlikleri kapsamında gerçekleşen Atiye konseriyle “merhaba” dedi. Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenen ve ücretsiz izlenebilen konserde hayranlarıyla buluşan Atiye, birbirinden güzel parçalarını, Adanalılar için söyledi.  Vatan Şaşmaz’ın sunuculuğunu üstlendiği geceye katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, baharın müjdecisi olan ve Türk Dünyası Coğrafyası’nda yaşanan Nevruz Bayramı’nı kutladı.

Başkan Sözlü, “Nevruz; bir anlamıyla yenigün bayramı, bir diğer anlamıyla tabiatın, toprağın uyanışı ve bahar bayramıdır. Büyük kitlelerce benimsenmesi nedeniyle de aynı zamanda kardeşlik bayramıdır. Tarihi süreçte bakıldığında ise, Türk’ün Ergenekon’dan çıkış bayramıdır. Dünya’da Nevruz’un kutlandığı her yerde Türk Milleti vardır. Nevruz; birliğin, kardeşliğin, dayanışmanın mesajını verebilmelidir. Nevruz, bazı çevrelerin yaptığı gibi; çatışmanın, ayrışmanın ya da bir dayatmanın sembolü olamaz. Bunu kökten reddediyoruz. Onun için Nevruz’un içeriğinde her daim Türk vardır, Türklük vardır. Nevruz, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Buyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhuriyetin ilk yıllarında Ankara’daki hipodrumda, kutlamalarına bizzat kendisinin katıldığı bir bayramdır. Böyle bir günde Adanamıza gelen sanatçımız Atiye Hanım’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.