Adana Güney Haber

Aydınlık yaşam alanları oluşturun

Aydınlık yaşam alanları oluşturun
180 views
04 Ekim 2021 - 2:08

Evlerde kullanılan iç kapılar, mutfak ve diğer dolap türlerine artık koyu renklerin yerine açık ve camlı mobilyalar aldı. İnsanların evlerindeki eskiyen ahşap ürünlerini söktürüp yerine yeni ve açık renk ürünler yaptırdığını söyleyen İç Mimar Serra Ovar, açık renk mobilyaların evin içini daha aydınlık ve daha ferah gösterdiğini ifade etti.

(HABER MERKEZİ)-Evlerde kullanılan iç kapılar, mutfak ve diğer dolap türlerine artık koyu renklerin yerine açık ve camlı mobilyalar aldı. İnsanların evlerindeki eskiyen ahşap ürünlerini söktürüp yerine yeni ve açık renk ürünler yaptırdığını söyleyen İç Mimar Serra Ovar, açık renk mobilyaların evin içini daha aydınlık ve daha ferah gösterdiğini ifade etti.

Günümüzde insanlar artık iç karartan koyu renk kapılar, mutfak dolapları, portmantolar ve elbise dolaplarının yerine açık renk ve camlı modeller tercih ediyor. Evlerin iç dekorunu renklerin de etkilediğine değinen İç Mimar Serra Ovar, “Günümüzde her insan lüks bir daireye sahip olmak istiyor. Böyle bir şey kolay kolay mümkün olmadığı için insanlar sahip oldukları evleri daha lüks hale getirmeye çalışıyor. Bunu yaparken de önceliği evlerde uzun süreli kullanımı olan ahşap akşamlara veriyor. Çünkü evin iç ortamını etkileyen nesnelerin başında kapılar, mutfak dolapları ve diğer mobilya ürünleri geliyor. Bu alanlarda kullanılan eşyaların açık renk ürünlerden tercih edilmesi daha rahat yaşam alanları oluşturur.” dedi.

Beyaz renk ahşap ürünlerinin kullanılması ile birlikte ev ortamında büyük değişiklikler yaşandığını belirten Ovar; “Günümüzde daha çok açık renkli ve camlı mobilya ürünleri tercih ediliyor. Geçmiş yıllarda bu ürünlerde daha rengi olarak koyu renkli ürünler tercih edilirdi ve bunlar evleri daha karanlık ve daha kapalı gösterirdi. Ama günümüzde artık böyle koyu renkli ürünler pek tercih edilmiyor. Şuanda en fazla açık renkli ve ortası boydan boya camlı olan modeller tercih ediliyor. İnsanlar eskiyen mobilya ürünlerini onartmak yerine yeni ve açık renkli modeller ile değiştiriyor. Günümüzde evler genellikle küçük metrekareli alanlar olarak yapılmaya başlandı. Bu nedenle kullanacağız açık renk tercihleri bu dar alanları bile daha ferah alanlara yardımcı olacaktır.” diye konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu