Adana Güney Haber

Bakır ürünler yeniden moda oldu

Bakır ürünler yeniden moda oldu
173 views
17 Eylül 2020 - 12:59

Geleneksel kültürümüz içinde önemli bir yere sahip olan bakır ürünler yeniden gündemde. Bakır sahanlardan semaverlere, kahve takımlarından bakır kazanlara kadar onlarca ürün mutfaklardaki yerini yeniden almaya başladı.

(HABER MERKEZİ)-Geleneksel kültürümüz içinde önemli bir yere sahip olan bakır ürünler yeniden gündemde. Bakır sahanlardan semaverlere, kahve takımlarından bakır kazanlara kadar onlarca ürün mutfaklardaki yerini yeniden almaya başladı.

Eski zamanlarda mutfaklarda eksik olmayan bakır ürünler yeniden dikkatleri çekmeyi başardı. Gençlerin de son dönemde büyük ilgi gösterdiği bakır ürünler, yeni tasarımları ile görenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor.

Bakır ürünlerin son dönemlerde büyük ilgi gördüğünü altını çizen Bakır ürünler satış sorumlusu Selahattin İrfanlı; “Bakır ürünleri birbirinden farklı çeşitleri ile mutfakların en önemli ürünlerindendir. Bu ürünlerin en belirgin özelliği yemeklere, içeceklere ayrı bir tat vermesi ve daha iyi ve kısa sürede pişirmesidir. Eskiden bakır ürünler her evde olurdu. Bir ara yüzlerine kimse bakmadı ancak şuanda restoranlara gittiğinizde ayranlar bakır bardaklarda servis ediliyor. Kahveler bakır fincanlarda pişiyor ve bakır, gümüş karışımı fincanlarda servis ediliyor. Bu durumda satışlarımız da artıyor ve esnafın haliyle yüzü gülüyor.” dedi.

Artan çeşitlilik ile birlikte insanların günümüzde bakır ürünlere büyük ilgi gösterdiklerini belirten İrfanlı; “Bakır eşyalar önceden belirli ürünler ile sınırlıydı. Artık günümüzde çeşit arttı. Mutfakta kullanılan birçok ürünün bakırdan yapılmış modeli çıktı. Ancak modası hiç değişmeyen belli başlı ürünlerimiz hep oldu. Bunlar arasında bakır semaverler ve bakır cezveler, bakır kazanlar var. Bakırdan yapılmış semaverde demlenen çayın lezzetini inanın hiçbir yerde bulamazsınız aynı zamanda bakır kazanlarda kaynatılan pekmezin lezzeti de bir başka olur. Bu anlattıklarımı bakır kullananlar çok iyi bilir. Henüz daha kullanmamış olanlara da tavsiyem bu ürünleri de kullanmalarıdır.” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -