hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,7878 % % 1.53
EURO 35,1602 % % 0.53
GRAM ALTIN 2.457,99 % % 2,80
ÇEYREK A. 4.018,81 % % 2,80
BITCOIN 66.076,01 % 0.077
SON DAKİKA

Başkan Çelikcan Köy Gezilerini Sürdürüyor

Son Güncelleme :

19 Mayıs 2014 - 17:30

/ 617 views kez okundu.
Başkan Çelikcan Köy Gezilerini Sürdürüyor

Yüreğir’in sınırlarının 8 bin hektardan 90 bin hektara çıktığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan fırsat buldukça köyleri ziyarete devam edeceğini belirtti.

 

ADANA (GÜNEY HABER)-Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Sazak, Şahinağa, Paşaköy, Akdam, Eğriağaç, Yalnızca, Kamışlı, Zağarlı, Gökçeli, Yenice, Beyköy, Çağırkanlı köylerini ziyaret ederek verdikleri destek için teşekkür etti. Geziye AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Bahadır Balcılar, Meclis Üyeleri Salih Acar, Ahmet Çözer katıldılar.

Yüreğir’in sınırlarının 8 bin hektardan 90 bin hektara çıktığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan fırsat buldukça köyleri ziyarete devam edeceğini belirtti. Köylerle ilgili sıkıntıların takipçisi olacaklarını belirten Başkan Çelikcan ‘Ekiplerimizin çalışma yapmadığı köy ve mahallemiz kalmadı. Bundan sonra köylü vatandaşlarımızın faydalanacağı ‘Köy Konakları’ projesini hayata geçireceğiz. Yapacağımız köy konaklarında vatandaşlarımızın bilinçlenmesi amacıyla seminerler düzenlenecek, öğrencilerimizin faydalanacağı sınıflar ve sağlık ocağı olmayan köylerde haftanın belirli günlerinde doktorların gelmesi için doktor odası gibi yerlerin yapılmasını planlamaktayız.

Bunun yanı sıra bölgemiz tarım bölgesi ve dünyanın en önemli ovalarından birine sahibiz. Küresel ısınma dolayısıyla önümüzdeki yıllarda toprak çok değerli hale gelecek ve bölgemiz çok önemli bir yer olacaktır.  Bunun için çiftçilerimizi bilinçli hale getirmek amacıyla konusunda uzman kişileri getirip burada yaşayan vatandaşlarımızı bilgilendirmek istiyoruz. Hem ürünlerini daha iyi değerlendirecekler, hem de bilinçli tarım yapmalarını sağlayarak topraklarının önemini anlatmayı hedefliyoruz.’ şeklinde konuştu.