hava 31° Orta
DOLAR 32,9286 % % 0.32
EURO 35,3765 % % 0.63
GRAM ALTIN 2.465,47 % % 0,60
ÇEYREK A. 4.031,05 % % 0,60
BITCOIN 60.950,01 % -4.924
SON DAKİKA

Başkan Karalar Temizlik İşçilerine Verdiği Sözü Tuttu

Son Güncelleme :

08 Mayıs 2014 - 16:16

/ 2.652 views kez okundu.
Başkan Karalar Temizlik İşçilerine Verdiği Sözü Tuttu

seyhan_temizlik_iscileri

Seyhan Belediyesi temizlik işçilerini ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar seçim öncesi müjdesini verdiği zam sözünü tuttu ve işlerin maaşlarını bu aydan itibaren zamlı alacaklarını söyledi.

Halkçı Başkan Zeydan Karalar

Şantiye girişinde ‘Halkçı Başkan Zeydan Karalar’ tezahüratları ile karşılanan Zeydan Karalar, seçim öncesi söz verdiği zam sözünü hatırlatarak işçilerin maaşlarını bu aydan itibaren zamlı alacağını söyledi. Karalar, “Yüzü emeğe dönük, yüzü işçiye dönük insanlarız. Bundan sonra işimiz Seyhan’ı güzelleştirmek, temiz bir Seyhan oluşturmak. Zeydan Karalar’ın Belediye Başkanı olması çok önemli bir özverinin sonucuydu. Yeni bir dönem başladı. Ben öyle aza razı olan, olduğu kadarına razı olan bir insan değilim. Her zaman en üst seviyeyi isterim. Seyhanlı bizden çok şey istiyor. Bizler sorunları çözmeye geldik. Yoktan var etmek gibi bir kudretimiz yok.  Hep birlikte insanların yaşamaktan onur duyduğu mutlu olduğu temiz bir ilçe oluşturacağız. Hatırlarsınız biz seçim öncesi söz vermiştik; ‘Temizlik işçilerinin maaşlarını iyileştireceğiz’ demiştik. Maaşlarınızı bu aydan itibaren zamlı alabilirsiniz” dedi.

Karalar: En Önemli Görevimiz Temizlik

Belediyelerin ilk ve en önemli görevinin temizlik olduğunu belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bu anlamda temizlik işçilerine önemli görevler düştüğünü söyledi. Karalar,”Temizlik bir belediyenin en önemli ve asli görevidir. Temizlik yapmayan bir belediye hiçbir şey yapmıyordur demektir. Bu anlamda çalışmayanın gözünün yaşına bakmam. Siz bu ilçeye sahip çıkacaksınız ve hep birlikte daha temiz bir Seyhan oluşturacağız” şeklinde konuştu.

Karalar: Çalışan İle Çalışmayanı Ayırırım

İnsanları hayatının hiçbir döneminde ayırmadığını belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, işçiler arası tek ayrımının çalışan ve çalışmayan şeklinde olacağını söyledi. Karalar, “Sizler hepiniz benim kardeşimsiniz. Hiçbir zaman parti ayırımı veya siyasi bir ayrım yapmadım. Ben sizleri sağcı-solcu diye ayırmam ama ben sizleri çalışan-çalışmayan diye ayırırım. Ben emeği, emekçiyi ve alın teri dökeni severim. Herkes işini sevecek. Herkes birbirine yardımcı olacak… Vatandaş yaptığımız işten mutlu olacak” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından temizlik işçileri ile hatıra fotoğrafı çektiren Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, şantiyede incelemelerde bulundu.