Adana Güney Haber

Berberlerde sosyal mesafeli traş

Berberlerde sosyal mesafeli traş
58 views
28 Mayıs 2020 - 0:25

Covit19’la mücadele kapsamında faaliyetlerine ara veren berberler, kuaförler uzun bir aradan sonra kepenklerini açarak müşterilerini almaya başladı. Yeniden işe başlamanın mutluluğunu yaşayan berberler, bu günleri çok özlediklerini ifade ettiler.

 (HABER MERKEZİ)-Covit19’la mücadele kapsamında faaliyetlerine ara veren berberler, kuaförler uzun bir aradan sonra kepenklerini açarak müşterilerini almaya başladı. Yeniden işe başlamanın mutluluğunu yaşayan berberler, bu günleri çok özlediklerini ifade ettiler.

Coronavirüs önlemleri ile birlikte kapatılan berberler ve kuaförler 51 günlük bir aranın ardından 11 Mayıs itibari ile işlerinin başına döndü. İşyerlerinin açık olması süresince tedbirler konusunda dikkatli olmaları gereken berberler ve kuaförlerin bir takım kurallara da uymaları gerekiyor.

Uzun bir aranın ardından işlerine dönmenin, dükkanlarını yeniden açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Berber Uğur Özcan; “Koronavirüs salgını nedeni 51 gün önce berberler ve kuaförler kapatılmıştı. 51 günlük aranın ardından ise bugün kepenklerimizi kaldırmanın yeniden iş yapabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kapalı olduğumuz bu süre zarfından elbette ekonomik anlamda zorlandık ancak şuanda işimizin başındayız ve kötü günlerin geride kaldığına inanıyoruz. Sıkı tedbirlerle işlerimize devam edeceğiz. Hem kendi sağlığımızı hem de müşterilerimizin sağlığı için belirtilen tedbirlere harfiyen uymamız gerekiyor.” diye konuştu.

Berber ve kuaförlerin uymaları gereken tedbirler hakkında da bilgiler veren Özcan; “İşimizin başına çok şükür geri döndük ancak tedbirlerde gevşemeye izin vermeden işlerimizi yapmamız gerekiyor. Bizler sabah 9 ile akşam 9 arasında müşteri kabulü yapacağız. Mutlaka hem berberlerde hem de müşterilerde maske olması zorunluluğu var aynı zamanda kalabalık oluşmasını engellemek adına randevu ile ve aynı anda 2 kişiden fazla olmamak koşulu ile müşteri alacağız. Sakal tıraşı yapmıyoruz sadece saç tıraşı yapacağız bu sürede. Hemen hemen bütün berberler işyerlerini ilk açtıkları anda mutlaka dezenfekte ettirdiler. İşyerlerinde de dezenfektan bulunması gerekiyor. Gereken önlemlere sıkı sıkıya uyarak bu beladan tamamen kurtulacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -