hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Büyükşehir’den Aladağlı çocuklara destek 

Son Güncelleme :

15 Şubat 2017 - 1:28

/ 320 views kez okundu.
Büyükşehir’den Aladağlı çocuklara destek 


???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Aladağ’da eğitim gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerine, Adana Büyükşehir Belediyesi’nden spor malzemesi ve kitap yardımı
ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana’nın ilçesi Aladağ’da bir süre önce meydana gelen ve 11’i çocuk 12 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan yurt yangınının ardından başlattığı destek kampanyasını sürdürüyor. Yangında çocukları ölen ve yaralanan ailelere yapılan ayni ve nakdi yardım devam ederken, bölgede eğitim gören ilkokul ve ortaokul çocuklarının çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için de Adana Büyükşehir Belediyesi yoğun çaba harcıyor.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, başta Aladağ yurt yangınında mağdur olan ailelere ve çocuklara olmak üzere, bölgede eğitim gören çocuklara yönelik başlattığı destek çalışmaları sürüyor.
Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bürokratları bölgeye bizzat giderek, Dölekli İlkokulu, Dölekli Ortaokulu, Kökez Cumhuriyet Ortaokulu, Kıçak Şehit Arif Mamış İlkokulu, Kıçak Ortaokulu, Büyüksofulu İlkokulu, Büyüksofulu Ortaokulu, Gerdibi İlkokulu, Gerdibi Ortaokulu, Yetimli İlkokulu, Yetimli Ortaokulu öğrencilerine spor ayakkabı, basketbol topu, futbol topu ve kitap dağıttı.
Bölgede ilkokul ve ortaokul bunulan köylerin yüzde 80’ine ulaşarak, öğrencilerin tamamına malzeme dağıtan Adana Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Başkan Hüseyin Sözlü’nün, Aladağ’a desteğin kesilmemesi yönündeki talimatlarını uyguladıkları belirttiler.