hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

 ‘Çatı Aday’a Adana’dan Tepki 

Son Güncelleme :

24 Haziran 2014 - 17:56

/ 506 views kez okundu.
 ‘Çatı Aday’a Adana’dan Tepki 

Adana’da bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, CHP ve MHP’nin “Çatı adayı” olarak Ekmeleddin İhsanoğlu’nu tercih etmesine karşı çıktı. 

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana’da bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, CHP ve MHP’nin “Çatı adayı” olarak Ekmeleddin İhsanoğlu’nu tercih etmesine karşı çıktı.
İşçi Partisi, Türkiye Gençlik Birliği ve Türkiye Liseliler Birliği il temsilcilikleri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Adana Şubesi, Cumhuriyet Kadınları Derneği Seyhan Şubesi ile Vardiya Bizde Platformu üyeleri, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde (ÇGC) ortak basın açıklaması yaptı.
Basın açıklamasını okuyan Türkiye Gençlik Birliği Temsilcisi Yalçın Semir Akarsu, “CHP ve MHP liderlerinin cumhurbaşkanlığı için açıkladığı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu çatı adayı olarak kabul etmiyoruz. Derhal cumhuriyet değerlerine sahip, Türkiye halkını kucaklayacak bir aday çıkarılmalıdır. Bu aday için gerekli çalışmalar kurul tarafından yürütülecektir. Türkiye genelinde bu konuyla alakalı yapılacak çalışmalara dahil olunacaktır” dedi.