hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Çelikcan: “Siyasi istikrar için ‘evet’ diyoruz” 

Son Güncelleme :

06 Mart 2017 - 0:38

/ 466 views kez okundu.
Çelikcan: “Siyasi istikrar için ‘evet’ diyoruz” 

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Sarıçamlı muhtarlar ile bir araya geldi. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda istikrardan yana oy kullanılması gerektiğini söyledi. 

ADANA (GÜNEY HABER) – Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda istikrardan yana oy kullanılması gerektiğini söyledi.
Başkan Çelikcan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Anayasa Değişikliği Paketini anlatmak için Sarıçam ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
AK Parti Sarıçam İlçe Başkanı Hasan Karaoğlu ve Sarıçam Muhtarlar Derneği Başkanı Teyfik Karabudak’ın da katıldığı toplantıda konuşan Çelikcan, “Ülkemizin geleceği, siyasi istikrar ve çift başlılığın ortadan kalkması için 16 Nisan’da yapılacak referandumda vatandaşlar “evet” demeli. Geçmişte yaşanan siyasi krizlerin faturasını hep vatandaşımız çekti. Artık milletimiz ekonomisini alt üst edecek krizler istemiyor. Yarınlara güvenle bakmak istiyor. O yüzden 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda halkımız istikrardan yana oy kullanmalıdır” dedi.
16 Nisan’da yapılacak referandumdan “evet” çıkmasıyla hükümet krizlerinin tarih olacağını ifade eden Çelikcan, şöyle devam etti:
“Yapılacak olan kanun değişikliğine halkımız onay verirse bundan önceki dönemlerde yaşanan hükümet krizleri sona erecektir. Hükümetle yatırımlarını aksatmadan sürdürecektir. Yatırımlar hızlanacaktır. O yüzden ülkemizin önünü açacak bu değişikliğe “evet” demeliyiz.”
Bu değişikliğin memleket meselesi olduğunu söyleyen Çelikcan “Referanduma kim evet, kim hayır diyor onu iyi incelememiz lazım. Ülkemizin gelişmesini büyümesini isteyenler “evet” derken, ülkemizde binlerce insanın katili PKK, FETÖ, gibi terör örgütleri “hayır” diyor” şeklinde konuştu.