hava
DOLAR 32,9013 % % 0.23
EURO 35,3479 % % 0.55
GRAM ALTIN 2.465,29 % % 0,60
ÇEYREK A. 4.030,75 % % 0,60
BITCOIN 61.200,01 % -4.556
SON DAKİKA

CHP’li Özdiş: Halkı ötekileştirip, terörist ilan ettiniz

Son Güncelleme :

16 Şubat 2017 - 0:44

/ 457 views kez okundu.
CHP’li Özdiş: Halkı ötekileştirip, terörist ilan ettiniz

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili, KİT Komisyonu Üyesi İbrahim Özdiş, 15 yıllık AKP iktidarının siyasetinin tarihe bir kara leke olarak geçeceğini belirterek, “Hayırı savunanlara gözaltı, tutuklama, baskı ve tehditler neden yapılıyor” dedi.

 

ADANA (GÜNEY HABER) – Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili, KİT Komisyonu Üyesi İbrahim Özdiş, TBMM’de AKP sıralarına seslenerek, “İktidarınız döneminde halkı ötekileştirip terörist ilan ettiniz” dedi.

Geçtiğimiz hafta Başbakan Binali Yıldırım’a Cumhurbaşkanı’nın ‘Evet’ kampanyasına katılmasının ‘Anayasal suç olup olmadığını’ ve ‘Suriyelilerin referandumda oy kullanmasını’ sorarak konuların kamuoyunda tartışılmasını sağlayan CHP Milletvekili Özdiş ,bu kez de söz alarak 15 yıllık AKP iktidarını eliştirdi. ‘Hayır’ı savunan insanları korkutmak ve bıktırmak için AKP’nin baskı politikası yürüttüğünü ifade eden Özdiş, konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

“Getirmeye çalıştığınız Anayasa değişiklik teklifinin tek adamlığa, diktatörlüğe geçiş olmadığını iddia ediyorsunuz. Peki, “hayır”ı savunan kişilere gözaltı, tutuklama, tehdit neden yapılıyor?

Daha Anayasa değişikliği kabul edilmeden bunları yapıyorsanız, geçtiği takdirde neler yapacağınızı kestirmek zor değil. 15 yıldır iktidardasınız hangi yetki size yetmedi? On beş yıldır tek başınıza ülkeyi yönettiniz. Her seçimde, Türkiye’yi daha iyi yöneteceğiz dediniz, doymadınız, yetinmediniz. Halkı görmezden geldiniz. On beş yıl önce kömüre muhtaç insanlar hâlâ kömüre muhtaç. On beş yılda ülkenin her tarafına korku iklimi saldınız. Sizden olmayanı ötekileştirdiniz, terörist ilan ettiniz. Bu siyaset anlayışınız, tarihe kara bir leke olarak kaydedilecektir, bunu da bilesiniz.”