hava 28° Orta
DOLAR 32,9298 % % 0.08
EURO 35,3217 % % -0.16
GRAM ALTIN 2.454,34 % % -0,62
ÇEYREK A. 4.012,85 % % -0,62
BITCOIN 61.990,00 % 5.569
SON DAKİKA

ÇKHD Meydan Mahallesinde

Son Güncelleme :

30 Ocak 2017 - 22:28

/ 716 views kez okundu.
ÇKHD Meydan Mahallesinde

Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği “ Kardeşimde Okusun, Kardeşimde Oynasın, Kardeşimde Giysin Kampanyası” kapsamında temin ettiği hikâye, Çocuk romanları ve yardımcı ders kitaplarını meydan mahallesi çocuk parkı içindeki muhtarlık binası önünde dağıttı.

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği “ Kardeşimde Okusun, Kardeşimde Oynasın, Kardeşimde Giysin Kampanyası” kapsamında temin ettiği hikâye, Çocuk romanları ve yardımcı ders kitaplarını meydan mahallesi çocuk parkı içindeki muhtarlık binası önünde dağıttı.

Dernek Başkanı Çiğdem Akça ve Kampanya sorumlusu dernek yöneticileri Nazan Uğurludemir, Sibel Sürmekeş, Aylin Etiman ile gençlik projeleri sorumlusu Metin Turgut’ un katıldığı dağıtımda Meydan Mahallesi muhtarı İsmail Büyüktaş ve azaları da çok yardımcı oldular.

Dernek Başkanı Çiğdem Akça, ” Meydan mahallesi muhtarı İsmail Büyüktaş ve azalarından aldığımız bilgiye göre parkın içindeki uyuşturucu satıcıları uzaklaştırılmış ve muhtarlık binası arkasına eğitim ve sohbet toplantıları için bir salon yapılmış. Park Seyhan Belediyesi tarafından yenilenerek çocuklar için oyun aletleri ile donatılmış. Ayrıca 1. Aza Emine hanım okula gönderilmeyen çocukları tespit ederek tekrar okula dönmelerinin sağlandığını belirtti. Muhtarımızı ve azalarını kutluyoruz. Çocuklar bizden daha çok yardımcı kitap desteği istediler. Dernek yöneticilerimizden eski Seyhan Milli Eğitim Müdürü Osman Ozan’ın devreye geçtiği, Çukurova Kitap A.Ş sahibi Sayın Ogün Ateş derhal 150 adet yardımcı ders kitabı desteği sağladı. En kısa zamanda tekrar Meydan Mahallesine ve diğer ihtiyaç sahibi mahallelere gideceğiz, desteklerinizi bekliyoruz” dedi.