hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Çocukların “Osman amcası” 500 çocuğu hayvanat bahçesine götürdü 

Son Güncelleme :

01 Şubat 2017 - 23:46

/ 521 views kez okundu.
Çocukların “Osman amcası” 500 çocuğu hayvanat bahçesine götürdü 

Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, yarı yıl tatilinde maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocukları için düzenlediği gezide, 3 günde 500 çocuğu hayvanat bahçesine götürdü

ADANA (İHA) – Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, yarı yıl tatilinde maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocukları için hayvanat bahçesi gezisi düzenledi. 3 günde 500 çocuk hayvanat bahçesine götürüldü.
Adana Emniyet Müdürü Osman Ak tarafından bizzat hayata geçirilen “haydi çocuklar hayvanat bahçesine” projesi devam ediyor. 30 Ocak günü başlatılan ve 3 Şubat günü bitecek olan proje kapsamında toplum destekli polislik şube müdürlüğü ekipleri her gün yaklaşık 180 öğrenciyi otobüslerle Mersin’in Tarsus ilçesindeki hayvanat bahçesine götürüyor. Bu zamana kadar yaklaşık 500 dezavantajlı çocuk hayvanat bahçesine götürülerek gezdirildi. Çocuklar hayatlarında ilk gez geldikleri hayvanat bahçesinde, fil, maymun, yılan, aslan, baykuş, kartal, panter gibi hayvanları görme fırsatı buldu.
Güzel bir gün geçiren çocuklar akşam ailelerine teslim edildi. 3 Şubat’a kadar devam edecek proje kapsamında her gün sabah belirlenen çocuklar evlerinden alınarak hayvanat bahçesine götürülüyor.