Adana Güney Haber

Çocuklarınızı hayvan sevgisi ile büyütün

Çocuklarınızı hayvan sevgisi ile büyütün
Fazilet Kalaycı
Fazilet Kalaycı( fazilet@adanaguneyhaber.com )
699 views
14 Aralık 2020 - 1:34

Çocukların hayvanlara duydukları sevgi, onların gelişimleri açısından büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle çocukların hayvanlara olan ilgisi ve sevgisi aileleri tarafından desteklenmeli ve hayvanlarla olan sevgilerine asla karşı çıkılmamalıdır.

Hayvan sevgisi, küçük yaştaki çocukların gelişimlerine sundukları olumlu katkılar nedeni ile asla kısıtlanmamalıdır. Basit ve gereksiz gibi görünen ancak çocuklar için büyük bir anlam taşıyan hayvan sevgisi sayesinde çocuklar ileri hayatlarını şekillendirecek birçok temel duyguyu bu sayede öğrenebiliyorlar.

Çocukların hayvan sevgisinin aileleri tarafından her zaman desteklenmesi gerekir eğer mümkünse de her çocuğun her zaman sevebileceği ve yanında bulunabileceği bir hayvanın olması gerekir. Çocukların hayvanlara duydukları sevgi, dünyadaki en masum sevgilerden bir tanesidir. Hayvanlar aslında çok duygusal ve insanlara çok yakın canlılardır. Aynı zamanda da çok sadıklardır. Çocukların hayvanlara yakın olabilmesi onlarla vakit geçirebilmesi kendisi için birçok önemli özelliğinde gelişmesine katkıda bulunur. Bu nedenle anne babalar çocuklarını hayvan sevgisine karşı çıkmasınlar ve bu masum canlıları çocukların hayatlarından dışlamasınlar. Hayvan sevgisi dünyadaki en masum sevgilerden bir tanesidir. Hayvan sevgisi ile büyüyen çocukta acıma ve merhamet duyguları gelişir. Aynı zamanda hayvan sevgisi ile büyüyen çocuklar daha dışa dönük ve insanlarla daha rahat iletişim kuran bireyler olurlar. Çocukların gelişimlerinde sayamayacağımız daha birçok olumlu katkısı olan hayvan sevgisinden çocuklarınızı mahrum bırakmayın.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -