Adana Güney Haber

Çukurova Üniversiteli Modacılar Ödüle Doymuyor…

Çukurova Üniversiteli Modacılar Ödüle Doymuyor…
256 views
28 Aralık 2018 - 12:24

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri “7. Athib Dokuma Kumaş Tasarım Yarışmasında” Dereceye Girerek 3 Ayrı Ödülün Sahibi Oldu…

ADANA (GÜNEY HABER)-Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri “7. Athib Dokuma Kumaş Tasarım Yarışmasında” Dereceye Girerek 3 Ayrı Ödülün Sahibi Oldu…

Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçıları Meclisinin (TİM) desteği ile Akdeniz Tekstil İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘7. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nın ödül töreni Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımı ile Adana Müze Kompleksinde gerçekleştirildi. Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri finalde yer alarak derece elde etti.

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ’NE 3 AYRI ÖDÜL

ATHİB Dokuma Kumaş Tasarım Yarışmasında her yıl düzenli bir şekilde 10 yarışmacı arasında yer alan Çukurova Üniversitesi’nden bu yıl Ceyda Nur Kömürcü, Talip Yasin Yavuz, Manolya Geliş, yüksek lisans öğrencisi Şansım Televi Boğa yer aldı. Bu yıl gerçekleştirilen ‘7. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nda 1. olan tasarımcı ‘Düzlem’ adlı tasarımıyla Berna Süslü, 2. Çukurova Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi ‘New Butterfly’ temasıyla Şansım Televi Boğa oldu.  3. ise ‘Muture COre’ temasıyla Gizem Nur Bağ dereceye giren isimler arasında yer aldı.

16 ÜNİVERSİTEDEN 74 KİŞİ KATILDI.

Yarışma kapsamında 13 günde 20 Üniversite gezildiğini ve binden fazla öğrenciye ulaşıldığını kaydeden Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, “Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’na 16 farklı üniversiteden 74 başvuru alındığını ifade etti. Bu başvurulardan seçici kurulun 10 finalist belirlediğini belirten Kıvanç “Bu yıl da yarışmada birinci olan tasarımcıya yurtdışında eğitim imkânıyla birlikte 15 bin lira,2’nciye 12 bin lira, 3’üncü olan öğrencimize ise 9 bin lira para ödülü verilmiştir.” şeklinde konuştu.

YARIŞMA FİNALİSTLERİ PARİS’TEKİ PREMİER VİSİON FUARINA KATILMA HAKKI KAZANDI.

Yarışma finalistlerine ödül olarak Paris’teki Premier Vision Fuarına katılma imkânı sağlanırken, finalistler aynı zamanda ahşap masa üstü numune dokuma tezgâhına da sahip olmaya hak kazandı.

Finalistler arasında yer alan Çukurova Üniversitesi mezunu Ceyda Nur Kömürcü, yarışmanın önemli sponsorlarından LC Waikiki’de 3 ay staj hakkı kazanırken yarışma kapsamında önemli sponsorlar da katkı sağladı.

 

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -