hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Çukurova’da Yollara Çekidüzen

Son Güncelleme :

30 Haziran 2014 - 23:48

/ 511 views kez okundu.
Çukurova’da Yollara Çekidüzen

ÇUKUROVA BLD

Doğalgaz altyapı çalışmalarını yürütürken eleştirilere yol açan Aksagaz artık Çukurova Belediyesi’nce sıkı biçimde denetlenecek. Aksagaz ile yepyeni bir dönem başladığını ifade eden Başkan Soner Çetin, “Yol çöker ya da bozulursa Aksagaz sorumlu olacak” dedi.
ADANA (GÜNEY HABER)-Doğalgaz altyapı çalışmalarını yürütürken eleştirilere yol açan Aksagaz artık Çukurova Belediyesi’nce sıkı biçimde denetlenecek. Aksagaz ile yepyeni bir dönem başladığını ifade eden Başkan Soner Çetin, “Yol çöker ya da bozulursa Aksagaz sorumlu olacak” dedi.
Haziran ayının son oturumu için toplanan Çukurova Belediye Meclisi’nin gündeminde Aksagaz’ın doğalgaz altyapı çalışmaları sırasında bozduğu cadde ve sokaklar vardı. Oybirliğiyle çıkan karara göre, yollarda kalıcı hasar bıraktığı için sık sık eleştiri oklarının hedefi olan Aksagaz’ın çalışmaları Çukurova Belediyesi uzmanlarının denetiminden geçecek.

‘’DENETİM ARTIK ELİMİZDE’’
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, meclisten geçen kararı değerlendirirken “Aksagaz ile başlayacağımız yeni çalışma dönemi ile yollara çekidüzen gelecek. Dolgu sırasında Çukurova Belediyesi yetkilileri, uygun dolgu malzemesi kullanılıp kullanılmadığını denetletecek. Çökme olursa ve bunun dolgu malzemesinden dolayı olduğu ispatlanırsa sorumlu Aksagaz olacak. Denetim artık bizim elimizde, yap-boz dönemi bitiyor” dedi.

MECLİSTE AKSAGAZ TARTIŞMASI
CHP’li üye Mehmet Esendemir, “Adana’nın yolları taştan değil çukurdan hale geldi. Meclisimiz bu düzenlemeyle bir ilki gerçekleştirdi” derken AK Partili üye Aslı Çelik “Ara sokaklardaki çukurlardan kurtuluyoruz’ diyerek maddeyi destekledi. CHP Grup Başkanı Burhanettin Bulut, “Geçmiş yıllarda bu protokollere hiç bakılmadı mı?” diye sorarken CHP li Mehmet Yıleri ise sorunun Aksagaz ile Çukurova Belediyesi arasındaki inatlaşmadan dolayı ortaya çıktığını savundu. Yapılan oylamada üyelerin tamamı maddeye evet oyu verdi.